این استان بیشترین دندان خراب را دارد

کدخبر: ۶۳۴۶۷۸
اقتصادنیوز : قیمت‌های بالای دندانپزشکی باعث شده خیلی‌ها قید سلامت دندان خود را بزنند.
این استان بیشترین دندان خراب را دارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جام جم ،آمارها نشان می‌دهد که وضعیت دندان‌های جامعه ایرانی خیلی خوب نیست؛ از میزان بالای پوسیدگی و خرابی گرفته تا بی‌اهمیتی به بهداشت دهان و دندان و البته که قیمت‌های بالای دندانپزشکی باعث شده خیلی‌ها قید سلامت دندان خود را بزنند.به عنوان مثال در یک فقره آماری، باید بدانیم بیش از نیمی از افراد بالای ۶۵سال همه دندان‌های خود را از دست داده‌اند!

کردستان در قعر جدول

دربین ۳۱استان کشور، استان کردستان درهر دو رده سنی کودکان شش و ۱۲سال دارای بیشترین تعداد در شاخص میانگین دندان‌های پوسیده، ازدست رفته و پرشده است.

 دندان کودکان تهرانی

در این میان استان تهران در رده سنی کودکان شش سال و استان هرمزگان در رده سنی کودکان ۱۲ سال، دارای کمترین تعداد در شاخص یاد شده هستند.

 ۹۰ درصد مسواک می‌زنند

پیمایشی که از سوی مرکز پژوهش‌ها صورت گرفته، نشان می‌دهد ۹/۹۰ درصد کودکان شش ساله و ۱/۹۲ درصد کودکان ۱۲ ساله دندان‌های خود را با مسواک تمیز می‌کنند.

 پیشگیری نمی‌کنیم

میزان استفاده از خدمات دندانپزشکی پیشگیرانه در کودکان ۱۲ ساله ۱۱ درصد است. پزشکان تاکید دارند که بهترین راه برای جلوگیری از پوسیدگی دندان، پیشگیری از پوسیدگی است.

هر ایرانی حداقل شش دندان پوسیده دارد؛ این آمار درمیان افراد۳۰ تا ۴۰ساله که درسن فعالیت اجتماعی هستند، ۱۲تا۱۳دندان ازدست‌رفته است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • بررسی مهمترین مقصد موشک‌های سپاه

      اقتصادنیوز: بامداد یکشنبه، ایران دقیقا کجا را هدف قرار داد؟ حوالی ساعت ۲ بامداد، موشک‌های بالستیک هاپرسونیک ایران به…

    کارگزاری مفید