چند توصیه مهم نظام پزشکی به جراحان در پایان سال

کدخبر: ۶۳۴۸۷۵
​ اقتصادنیوز : بنابر آنچه سازمان نظام پزشکی اعلام کرده، بهتر است جراحان در روزهای پایانی سال به چند توصیه مهم گوش فرا دهند.
 چند توصیه مهم نظام پزشکی به جراحان در پایان سال

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، جراحان به عنوان یک گروه مهم از کادر درمان بیمارستان‌ها تلقی می‌شوند که حضور آنها در مراکز درمانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

با توجه به آغاز سال نو، شرایط بیمارستان‌ها به ویژه در بخش خصوصی؛ به گونه‌ای است که اعمال جراحی تا حدود زیادی کاهش یافته و یا متوقف می‌شود. اما، در عین حال، جراحانی که در بیمارستان‌ها مسئولیت بر عهده دارند؛ می‌بایست چند نکته اساسی را مورد توجه قرار دهند تا مشکلاتی برای بیماران بستری و البته خودشان رخ ندهد.

خبر مرتبط
خروج یک قاشق از معده جوان تویسرکانی در عمل جراحی!

اقتصادنیوز: یک متخصص جراحی بیمارستان ولیعصر(عج) تویسرکان در این خصوص اظهار کرد: پس از یک ساعت و نیم عمل جراحی، یک قاشق بلعیده شده از معده بیمار جوان خارج شد و بیمار از مرگ نجات یافت.

جراحان باید توجه داشته باشند که بسیاری از حوادث و اتفاقات غیر مترقبه منجر به نیاز اورژانس به حضور شما در روزهای تعطیل خصوصاً تعطیلات طولانی رخ خواهد داد.

از همین رو، بهتر است چند نکته پزشکی و حقوقی، مورد توجه جراحان قرار گیرد.

اول، از همین امروز برای تعیین برنامه کاری خود در تعطیلات نوروز و همچنین تعیین جانشین خود در مراکز درمانی که متعهد به ارائه خدمات هستید، برنامه ریزی و تکلیف روزهای عدم حضور خود را به صورت مکتوب به مسئول بیمارستان اعلام و در دبیرخانه ثبت نمائید و اگر مسئول بیمارستان هستید برنامه آنکالی یا کشیک‌های جراحی خود را با هماهنگی با جراحان و اطمینان از حضور آنان، تنظیم و به آنها کتبی اعلام و تأیید دریافت کنید.

دوم، به آن دسته از همکاران جراح که قصد دارند از تعطیلات نوروز استفاده نموده و به مسافرت بروند یا استراحت نمایند، توصیه می‌شود حداقل در یک هفته آخر سال عمل جراحی نداشته باشند و تکلیف تعیین پزشک معالج مورد قبول بیماران بستری خود را مشخص فرمائید؛ چرا که اگر بیمار شما متعاقب عمل جراحی و در غیاب شما دچار عوارض گردد به عنوان پزشک معالج، مسئولیت پیگیری و درمان وی را بر عهده شماست. در چنین شرایطی اگر به دلیل عدم حضورتان، بیمار دچار عارضه‌ای گردد برایتان دردسر زا خواهد بود.

سوم، آن دسته از جراحان که از تعطیلات استفاده نمی‌کنند و مسئولیت آنکالی یا کشیک و جایگزینی را پذیرفته اند، با آغوش باز پیگیری بیماران خود و مراجعین و بیماران سایر همکاران خود را پذیرا باشند؛ مخصوصاً به این دسته از مراجعین بیش از معمول توجه کنند و برای هر اقدامی با پزشک اول بیمار هماهنگ و با اطلاع باشد و نظر ایشان را هم جویا شده یا حداقل در جریان بگذارند، و لزوم این امر را مهربانانه با بیمار هماهنگ و از هر گونه صحبت یا رفتاری که منجر به تحریک بیمار و همراهان شود پرهیز کنند.

این کار فرهنگ همیاری و همکاری واقعی را افزایش می‌دهد و بخشی از مشکلات سر راه همکاران می کاهد و قطعاً در آینده هم جراح دیگری، همین همیاری را با ما خواهد داشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید