مدیریت بحران استان تهران در حالت آماده‌باش

کدخبر: ۶۳۵۴۱۹
اقتصادنیوز: دیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی در این استان نسبت به احتمال وقوع سیلاب هشدار داد.
مدیریت بحران استان تهران در حالت آماده‌باش

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حامد یزدی مهر با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی مبنی بر فعالیت گسترده سامانه بارشی در استان تهران اظهار کرد: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی از عصر روز دوشنبه ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۲ تا پایان روز چهارشنبه یکم فروردین ماه ۱۴۰۳ شاهد فعال شدن این سامانه در استان به ویژه نیمه شمالی و غربی خواهیم بود.

خبر مرتبط
فوری/برای این منطقه هشدار قرمز صادر شد

اقتصادنیوز: اداره‌کل هواشناسی خوزستان در غرب خلیج فارس هشدار سطح قرمز صادر کرد.

یزدی مهر با بیان اینکه این سامانه با مخاطراتی همچون؛ بارش باران، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه خواهد بود، گفت: امکان سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها و  آب گرفتگی معابر عمومی وجود دارد لذا به همه شهروندان توصیه می‌شود مطلقاً در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها توقف نکنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت پاکسازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب، روها تاکید کرد و افزود: دستگاه‌های اجرایی و امدادی برای امدادرسانی به مسافران و شهروندان از آمادگی کامل برخوردار باشند.

خبر مرتبط
هشدار مهم وزارت نیرو/ احتمال وقوع سیل در این استان ها +جزئیات

ستاد مدیریت سیلاب وزارت نیرو با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به وقوع بارندگی‌های قابل توجه در بسیاری از استان‌های کشور طی چهار روز آینده هشدار داد .

وی در ادامه در خصوص خطر صاعقه، خسارت بر اثر بارش تگرگ و اختلال در فعالیت‌های ناوگان حمل و نقل هوایی و جاده‌ای به ویژه در جاده‌های کوهستانی نیز هشدار داد و گفت: طبق اعلام هواشناسی در ارتفاعات بالا دست، بارش برف و مه و در مناطق مستعد، بارش تگرگ و برای روز سه شنبه کاهش محسوس دما مورد انتظار است، لذا از شهروندان عزیز می‌خواهیم در تردد در مسیرهای کوهستانی احتیاط کامل را داشته و حتماً مجهز به تجهیزات زمستانی بوده و از گرمایش خودرو مطمئن باشند.

یزدی مهر بر لزوم اجتناب از فعالیت‌های کوه نوردی، پرواز با پاراگلایدر و هواپیماهای سبک نیز تاکید کرد و گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وقوع افزایش وزش باد از ظهر چهارشنبه یکم فروردین ماه ۱۴۰۳ تا ظهر پنجشنبه دوم فروردین ماه در سراسر استان تهران به ویژه نیمه جنوبی و مناطق غربی از شهروندان و ساکنین این مناطق می‌خواهیم از حضور در ارتفاعات خودداری و نسبت به استحکام سازه‌های موقت، پوشش گلخانه‌ها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی اطمینان حاصل کنند و از تردد یا توقف کنار سازه‌های ناتمام و درختان کهنسال بپرهیزند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید