کرونا همچنان قربانی می‌گیرد/رتبه نخست مرگ و میر از آن کدام کشور شد؟

کدخبر: ۶۳۵۶۳۰
اقتصادنیوز: بر اساس تازه‌ترین آمار سازمان بهداشت جهانی ، تعداد قربانیان کرونا در جهان به ۷ میلیون و ۶ هزار و ۱۴۹ نفر رسید.
کرونا همچنان قربانی می‌گیرد/رتبه نخست مرگ و میر از آن کدام کشور شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، تاکنون ۷۰۴ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۴۱۵ نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد ۷ میلیون و ۶ هزار و ۱۴۹ نفر جان باخته اند. آمریکا با ابتلای ۱۱۱ میلیون و ۶۸۰ هزار و ۱۳۳ نفر و فوت یک میلیون و ۲۱۷ هزار و ۶۹۲ نفر بر اثر کرونا در صدر قرار دارد.

در شبانه روز گذشته در آمریکا ۳ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که بیشترین تلفات ثبت شده کرونا در شبانه روز گذشته در جهان محسوب می‌شود.

پس از آمریکا، هند با ۴۵ میلیون و ۳۲ هزار و ۹۶ مبتلا و مرگ ۵۳۳ هزار ۵۱۳ نفر بر اثر این بیماری در جایگاه دوم آمار مبتلایان قرار دارد. فرانسه آمار ۴۰ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۵۶۰ مبتلا و ۱۶۷ هزار و ۶۴۲ فوتی بر اثر کرونا را تا کنون ثبت کرده است.

خبر مرتبط
خبر وزارت بهداشت درباره شیوع کرونای JN.۱

اقتصادنیوز: معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در ارتباط با سویه "JN.۱" کرونا هنوز به طور رسمی موردی در کشور ثبت نشده است.


در آلمان ۳۸ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۸۷۴ مبتلا و ۱۸۲ هزار و ۷۹۷ مرگ ناشی از کرونا ثبت شده است. در برزیل، ۳۸ میلیون و ۵۹۲ هزار و ۳۱۰ نفر تا کنون به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد ۷۱۰ هزار و ۴۲۷ نفر جان باخته اند.

کره جنوبی تا کنون آمار ۳۴ میلیون و ۵۷۱ هزار و ۸۷۳ مبتلا به کرونا و ۳۵ هزار و ۹۳۴ فوتی بر اثر این بیماری را ثبت کرده است. در ژاپن تا کنون ۳۳ میلیون و ۸۰۳ هزار ۵۷۲ نفر به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۷۴ هزار و ۶۹۴ نفر جان باخته اند.

آمار کرونا در ایتالیا از ابتلای ۲۶ میلیون و ۷۱۹ هزار و ۵۱۱ نفر و مرگ ۱۹۶ هزار و ۳۴۸ نفر بر اثر این بیماری حکایت دارد. در انگلیس تا کنون ۲۴ میلیون و ۹۰۲ هزار و ۹۷۱ نفر به کرونا مبتلا شده و ۲۳۲ هزار و ۱۱۲ نفر بر اثر آن جان باخته اند. در روسیه تا کنون ۲۴ میلیون ۳۳ هزار و ۷۰۳ نفر به کرونا مبتلا شده اند و ۴۰۲ هزار و ۴۶۴ نفر جان باخته اند.

در اسپانیا تا کنون ۱۳ میلیون و ۹۱۴ هزار و ۸۱۱ نفر به کرونا مبتلا شده اند و ۱۲۱ هزار و ۷۶۰ نفر جان باخته اند. آمار کرونا در ایران از ابتلای ۷ میلیون و ۶۲۶ هزار و ۵۲۷ نفر و فوت ۱۴۶ هزار و ۷۹۹ نفر حکایت دارد.

در مجموع بر اساس آمار ثبت شده، ۳ نفر در شبانه روز گذشته در جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی