درخواست غیرمنتظره ترامپ از نتانیاهو/باید به این کار پایان دهی!

کدخبر: ۶۳۵۶۳۶
اقتصادنیوز: دونالد ترامپ خطاب به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «تو باید به این کار پایان دهی و آن را به سرعت انجام دهی و به دنیای صلح بازگردی. ما به صلح در جهان و خاورمیانه نیاز داریم».
درخواست غیرمنتظره ترامپ از نتانیاهو/باید به این کار پایان دهی!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا از «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواست تا هرچه سریع‌تر به جنگ در نوار غزه پایان دهد.

ترامپ روز یکشنبه و در مصاحبه با شبکه آمریکایی «فاکس نیوز» گفت اگر او رئیس‌جمهور بود، جنگ غزه رخ نمی‌داد.

بنا بر این گزارش، این اولین بار است که ترامپ پس از عملیات «طوفان الاقصی» و حملات رژیم صهیونیستی به غزه خواستار پایان دادن به جنگ غزه شده است.

خبر مرتبط
قتل‌عام کودکان در غزه+فیلم

اقتصادنیوز: رژیم صهیونیستی با بمباران شدید خیابان الجلاء غزه باعث شهید و زخمی شدن شمار از مردم مظلوم این منطقه در غزه شد .

ترامپ در مصاحبه درباره اسرا یا شروط دیگری که برای میانجی‌گری در آتش‌بس از آن حمایت خواهد کرد، سخنی به میان نیاورد.

او در پاسخ به سوالی درباره اینکه درباره جنگ غزه چه حرفی برای نتانیاهو دارد، خطاب به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «تو باید به این کار پایان دهی و آن را به سرعت انجام دهی و به دنیای صلح بازگردی. ما به صلح در جهان و خاورمیانه نیاز داریم».

حدود ۲ هفته قبل، رئیس‌جمهور سابق آمریکا پس از آنکه سابقا انتقاداتی از اسرائیل، چه به‌دلیل کشتار تعداد زیادی از غیرنظامیان فلسطینی و چه شکست آن در مقابله با حمله حماس داشت، حمایت خود را از جنگی که ارتش اشغالگر به مدت پنج ماه در نوار تحت محاصره غزه به راه انداخته اعلام کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید