این کشور کاردار آمریکا را احضار کرد

کدخبر: ۶۳۵۷۳۱
«کارلوس فرناندز» معاون وزیر امور خارجه کوبا رسما با احضار «بنجامین زیف» کاردار آمریکا در کوبا، قاطعانه رفتار مداخله‌جویانه دولت آمریکا و سفارت آن در داخل کوبا را محکوم کرد و مراتب اعتراض دولت هاوانا ابلاغ شد.
این کشور کاردار آمریکا را احضار کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا کوبا با متهم کردن ایالات متحده در رابطه با تظاهرات اخیر در اعتراض به مشکلات اقتصادی، کاردار سفارت ایالات متحده در این جزیره منطقه کارائیب را روز دوشنبه احضار کرد.

وزارت خارجه کوبا در صفحه شبکه اجتماعی ایکس عنوان کرد مسئولیت مستقیم دولت آمریکا در مواجهه با وضعیت اقتصادی دشواری که کوبا در حال حاضر از آن عبور می‌کند و به طور خاص در مواجهه با کمبودها و مشکلاتی که مردم هر روز با افسردگی و کمبود منابع با آن مواجه هستند و فشار و تأثیر محاصره اقتصادی که برای از بین بردن ظرفیت اقتصادی کشور طراحی شده است، به وضوح دیده می‌شود.

خبر مرتبط
ابراز تمایل آمریکا برای مشارکت در مذاکرات کنترل تسلیحاتی

اقتصادنیوز: نماینده آمریکا در سازمان ملل از تمایل کشورش برای مشارکت در مباحث کنترل تسلیحاتی با حضور چین و روسیه خبر داد.

به گزارش راشا تودی، تظاهرات بی‌سابقه‌ای روز یکشنبه در حالی در کوبا برگزار شد که کمبود مواد غذایی و قطعی برق برای ساعت‌ها ادامه داشت. «میگل دیاز کانل» رئیس‌جمهور کوبا، آمریکا را به تلاش برای سرنگونی دولتش متهم کرده است.

رئیس‌جمهور کوبا در این رابطه گفت: «سیاستمداران و شبکه‌های تروریستی از فلوریدا جنوبی متحد شده‌اند تا خیابان‌های کوبا را با پیام‌های مداخله‌جویانه و فراخوان‌ها برای هرج و مرج ملتهب کنند.»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید