سفر مهم وزیر خارجه آمریکا به عربستان و مصر

کدخبر: ۶۳۵۷۴۷
آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا قرار است طی روزهای آتی به عربستان سعودی و مصر سفر کند تا با سران دو کشور دیدار و درباره تلاش‌ها برای دستیابی به توافق آتش‌بس فوری بین رژیم صهیونیستی و حماس گفت‌وگو کند.
سفر مهم وزیر خارجه آمریکا به عربستان و مصر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه آمریکا برای گفت‌وگو درباره توافق آتش‌بس فوری در نوار غزه و رسیدگی به نیازهای فلسطینیان در این منطقه به مصر و عربستان سفر می‌کند.

وزارت امور خارجه آمریکا با اعلام این خبر تاکید کرد که دستیابی به این توافق، آزادی کسانی را که در حمله هفتم اکتبر به اسارت حماس درآمدند، تضمین می‌کند.

خبر مرتبط
بایدن: آتش بس برقرار نشود وضعیت بسیار خطرناک می شود!

اقتصادنیوز: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا گفت: بدون توافق آتش بس تا ماه رمضان، وضعیت در اسرائیل و به طور خاص «اورشلیم» «بسیار بسیار خطرناک» خواهد بود.

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین گفت: این توافق به‌علاوه تشدید تلاش‌های بین‌المللی برای افزایش کمک‌های بشردوستانه به غزه و هماهنگی در برنامه‌ریزی پس از جنگ برای غزه، از جمله حصول اطمینان از اینکه حماس دیگر نمی‌تواند حمله هفتم اکتبر را تکرار کند، تضمین خواهد کرد.

بنا بر گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، آنتونی بلینکن همچنین قصد دارد در مورد چگونگی پایان دادن به حملات ارتش یمن به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ و خلیج عدن بحث و رایزنی کند.

خبر مرتبط
زمان احتمالی توافق آتش بس در غزه اعلام شد+ جزئیات

اقتصادنیوز: نخست وزیر پیشبرد امور لبنان پنجشنبه شب گفت که احتمالا هفته آینده توافقی برای برقراری آتش‌بس در غزه شکل بگیرد.

وی درباره سفر منطقه‌ای خود گفت: سفر خاورمیانه به چندین موضوع، از جمله دستیابی به توافق آتش‌بس در غزه خواهد پرداخت. ما همچنان با وضعیت وحشتناک انسانی برای کودکان، زنان و مردان در غزه روبرو هستیم. از این‌رو، اسرائیل باید حفاظت از غیرنظامیان و ارائه کمک‌های بشردوستانه به نیازمندان را در اولویت قرار دهد.

وزیر امورخارجه آمریکا در ادامه تاکید کرد که تمام ساکنان غزه به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

به گزارش سی‌ان‌ان، مذاکرات آتش‌بس میان محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست‌وزیر قطر و دیوید بارنیا، رئیس موساد، سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی و مقامات مصری در دوحه در حال انجام است. یک منبع آگاه به سی‌ان‌ان گفت مذاکرات درباره توافق آتش‌بس در غزه در ازای آزادی اسرایی است که در اختیار مقاومت حماس هستند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید