درگیری‌ها میان افغانستان و پاکستان متوقف شد/ طالبان همچنان در آماده باش

کدخبر: ۶۳۵۷۵۴
منابع در حکومت طالبان اعلام کردند از شب گذشته درگیری مرزی میان نیروهای افغان و پاکستانی در ولایت‌های پکتیا، خوست و پکتیکا متوقف شده است.
درگیری‌ها میان افغانستان و پاکستان متوقف شد/ طالبان همچنان در آماده باش

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، منابع در حکومت طالبان می‌گویند از شب گذشته درگیری‌ها میان افغانستان و پاکستان متوقف شده است، اما نیروهای طالبان همچنان در حالت آماده‌باش هستند.

این منابع به «طلوع نیوز» گفتند درگیری‌ها در شهرستان «دندپتان» ولایت پکتیا در پی درخواست پاکستان و با میانجیگری بزرگان قومی متوقف شده است، اما هنوز دلیل توقف درگیری در دیگر ولایت‌ها مشخص نیست.

خبر مرتبط
فوری/ واکنش سریع طالبان به حمله هوایی پاکستان/ حملات شدید به پاسگاه‌های مرزی

اقتصادنیوز: وزارت دفاع طالبان از هدف قرار دادن مراکز نظامی پاکستان در نقاط مرزی خبر داد.

منابع تأکید کردند با این حال نیروهای طالبان همچنان در نزدیک مرز مورد مناقشه دو کشور موسوم به «خط دیورند» در حالت آماده‌باش هستند.

پیش از این وزارت دفاع حکومت طالبان با انتشار بیانیه‌ای گفته بود: نیروهای مرزی در پاسخ به حملات هوایی پاکستان، مراکز نظامی این کشور را در امتداد خط فرضی با تسلیحات سنگین هدف قرار دادند.

بیانیه خاطرنشان کرد جنگنده‌های پاکستانی در اقدامی «تجاوزکارانه» بار دیگر وارد خاک افغانستان شده و خانه غیرنظامیان در شرق این کشور را بمباران کردند.

وزارت دفاع حکومت طالبان اظهار داشت نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان آماده پاسخ به هرگونه اقدامات تجاوزکارانه هستند و در هر حالتی از تمامیت ارضی‌ این کشور دفاع خواهند کرد.

این درحالی است که وزارت خارجه پاکستان مدعی است در این حملات تروریست‌های وابسته به «حافظ گل بهادر» از فرماندهان تحریک طالبان پاکستان را هدف قرار داده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید