احتمال وقوع سیل در ۵ استان / هواشناسی هشدار داد

کدخبر: ۶۳۵۷۹۴
اقتصادنیوز: یک کارشناس هواشناسی از بارش شدید و نسبتا شدید باران در تمام استان‌ها به جز نواحی جنوب شرقی کشور و احتمال وقوع سیل در پنج استان خبر داد
احتمال وقوع سیل در ۵ استان / هواشناسی هشدار داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یک کارشناس هواشناسی از بارش شدید و نسبتا شدید باران در تمام استان‌ها به جز نواحی جنوب شرقی کشور و احتمال وقوع سیل در پنج استان خبر داد و گفت: به سبب بارش باران طی امشب کاهش دما پیش‌بینی می‌شود و بارندگی‌ها تا فردا نیز تداوم خواهد یافت.

خبر مرتبط
اولین خبر ناراحت کننده سال 1403 اعلام شد

اقتصادنیوز: مردم ایران در بسیاری از نقاط سال را با باراش باران نو کردند اما با وجود وقوع بارش در کشور، همچنان وضعیت بارشی مطلوب ارزیابی نمی شود.

امیر سرکرده با اشاره به هشدارهای صادر شده درباره وضعیت جوی کشور اظهار کرد: از دیروز در استان‌های نواحی غربی کشور بارندگی‌ها آغاز شده و طی امروز نیز تداوم داشته است. امروز همچنان بارندگی‌ها تا پایان شب تداوم دارد و شهروندانی که در آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل، خوزستان، ایلام، کردستان و کرمانشاه زندگی می‌کنند همچنان شاهد بارندگی‌ها خواهند بود.

خبر مرتبط
هشدار هواشناسی به این استان / کاهش دما، تندباد و رگبار باران در راه است

اقتصادنیوز: کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان از فعالیت سامانه بارشی به نسبت قوی و کاهش ۳ تا ۶ درجه‌ای دمای هوا در استان خبرداد.

وی افزود: برای استان لرستان، همدان، قم، مرکزی، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، زنجان و حتی یزد نیز بارندگی رخ خواهد داد. در دامنه‌های جنوبی البرز و تهران نیز تا ساعاتی دیگر مجددا بارندگی‌ها آغاز خواهد شد. بارش‌های سواحل دریای خزر که از روز گذشته آغاز شده است نیز تداوم خواهد داشت و برای نواحی کوهستانی البرز، جاده‌های کوهستانی شمال غرب و همچنین زاگرس مرکزی بارش‌ها عمدتا به‌صورت برف خواهد بود. گردنه‌های برف‌گیر البرز همچون کندوان و گدوک نیز این شرایط زمستانی را دارند.

به گفته این کارشناس هواشناسی کسانی که قصد سفر به نواحی شرقی کشور مشهد مقدس را دارند طی فردا شاهد بارندگی خواهند بود و با توجه به شرایط بارندگی در خراسان جنوبی و شمالی می‌توان ادعا کرد که به جز نواحی جنوب شرق کشور همچون سیستان و بلوچستان و هرمزگان، تمام نقاط کشور بارش‌های شدیدی را تجربه می‌کنند. برای پنج استان کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، چهارمحال وبختیاری و خوزستان خطر سیلاب وجود دارد و در سواحل خلیج فارس و دریای عمان نیز بارندگی‌ها با شدت نسبتا زیادی وجود دارند و دریا مواج خواهد بود و توصیه می‌شود که شناورها محدودیت تردد داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین طی امروز و فردا در نواحی غربی ومرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید تا حدود ۵۰ تا ۶۰ کیلوتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود و با توجه به بارندگی‌هایی که اتفاق افتاد دمای هوا کاهش خواهد یافت و دمای هوای تهران در بیشترین میزان ممکن ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید