خبر بد وزیر جنگ آمریکا درباره اوکراین

کدخبر: ۶۳۵۸۲۸
اقتصادنیوز: وزیر جنگ آمریکا اذعان کرد که بقای اوکرین در خطر است.
خبر بد وزیر جنگ آمریکا درباره اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، لوید آستین، وزیر جنگ آمریکا ضمن اذعان به در خطر بودن بقای اوکراین، مدعی شد که واشنگتن همچنان به کی‌یف متعهد است.

خبر مرتبط
توصیه مهم سازمان ملل به کشورها درباره جنگ اوکراین

اقتصادنیوز: معاون سخنگوی سازمان ملل در واکنش به برنامه فرانسه برای اعزام نیرو به اوکراین اظهار داشت: سازمان ملل از همه کشورها می‌خواهد که برای کاهش تنش در اوکراین همکاری کنند.

آستین که ریاست نشست «گروه تماس برای دفاع از اوکراین» را در پایگاه نظامی رامشتاین آلمان برعهده داشت، گفت: امروز بقای اوکراین و امنیت آمریکا در خطر است.

وی افزود: امروز اینجا (آلمان) را در حالی ترک می‌کنم که کاملاً از تداوم حمایت و تأمین کمک و مهمات از آمریکا (به اوکراین) مصمم هستم. مساله بقای اوکراین و استقلال آن است و این مساله برای آمریکا حکم آبرو و امنیت را دارد. نه اوکراین و نه ما، زمانی برای از دست دادن، نداریم.

آستین که برای نخستین بار پس از درمان سرطانش راهی این سفر شده بود، به چگونگی تداوم کمک آمریکا به اوکراین بدون تخصیص بودجه هیچ اشاره‌ای نکرد!

یکی از مقامات ارشد وزارت جنگ آمریکا که نخواست نامش فاش شود، دراین‌باره گفت: فکر می‌کنم متحدان ما (واشنگتن) درباره شرایط بودجه‌ای ما و البته وضعیت اوکراین آگاهی زیادی دارند و دلیل آن هم کمبودهایی از جانب ماست که قادر به تأمین کمک برای آنها (کی‌یف) نیستیم.

اظهارات آستین در حالی مطرح شده است که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین امروز از متحدانش خواست تا با توجه به حملات گسترده روسیه در ماه جاری، برای اوکراین سامانه‌های پدافند هوایی بیشتری تأمین کنند.

همچنین مایک جانسون، سخنگوی جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا همچنان از رأی‌گیری درباره تصویب لایحه کمک ۶۰ میلیارد دلاری به اوکراین خودداری کرده و این در حالی است که کاخ سفید برای پیدا کردن راه‌های کمک و راسال سلاح به اوکراین د تقلاست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید