تحویل اف 16 به اوکراین مشروط شد/ شرط واشنگتن برای کی‌یف فاش شد

کدخبر: ۶۳۵۹۴۲
اقتصادنیوز: پنتاگون چهارشنبه شب مدعی تعیین شرط برای تحویل جنگنده‌های اف‌۱۶ به ارتش اوکراین شده است.
تحویل اف 16 به اوکراین مشروط شد/ شرط واشنگتن برای کی‌یف فاش شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رایدر گفت اگرچه دستیابی اوکراین به اف-16 قابلیت‌های انحصاری فراهم می‌کند، اما اوکراین تنها مجاز خواهد بود که از آنها در حریم هوایی خودش استفاده کند.

بر اساس این گزارش، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین از ابتدای جنگ با روسیه بارها خواستار ارسال جنگنده اف-۱۶ از سوی متحدان غربی شده است.

خبر مرتبط
پاشنه آشیل روسیه در جنگ با اوکراین/ ترکیه و چین چگونه مسکو را دور زدند؟

اقتصاد نیوز: اول فوریه، شورای اروپا به اتفاق آرا بسته کمکی 50 میلیارد یورویی به اوکراین را تصویب کرد. اگرچه این بسته روند نبرد برای آودیوکا یا کوپیانسک را تغییر نداد زیرا شامل بودجه برای زره پوش یا مهمات نمی شد، اما به اقتصاد در حال مبارزه اوکراین کمک کرد تا در جنگ فرسایشی طولانی، عملکرد اقتصادی تاثیر تعیین کننده ای دارد.

مقامات روس در واکنش به تصمیم کشورهای غربی برای ارسال جنگنده به اوکراین تاکید کرده‌اند که تصمیم برای ارائه این هواپیماهای جنگی به اوکراین فقط جنگ را تشدید و روند عملیات نظامی ویژه روسیه را طولانی‌تر می‌کند.

سخنگوی پنتاگون در ادامه افزود:«هدف تمرکز بر دفاع اوکراین از قلمروی هوایی خود است.»وی افزود:«ائتلاف در تلاش است تا خلبانان و تکنسین‌های اوکراینی را برای بهره برداری و پشتیبانی از این هواپیماها آموزش دهد.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی