چگونه از گل و گیاه در ایام سفر مراقبت کنیم؟

کدخبر: ۶۳۵۹۷۹
اقتصادنیوز: یکی از چالش‌های افرادی که در آپارتمان خود گل و گیاه نگهداری می‌کنند این است که چگونه هنگامی که در سفر هستند از گل و گیاه خود مراقبت کنند تا خشک نشود؟
چگونه از گل و گیاه در ایام سفر مراقبت کنیم؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا این روزها که تمایل افراد برای نگهداری از گل و گیاه در آپارتمان‌ها بیشتر شده دغدغه نگهداری از گل و گیاه در آپارتمان خصوصا در زمان سفر نیز  افزایش یافته است. در ادامه به برخی از نکات نگهداری از گل و گیاه در هنگام سفر اشاره شده است:

خبر مرتبط
معجزه باورنکردنی این گیاه در تقویت استخوان ها

اقتصادنیوز: در چندین مطالعه اثرات سیر بر سلامت استخوان ها به خصوص استخوان زنان پس از یائسگی مورد اندازه گیری قرار گرفته است.

* گیاهان برای رشد و تکثیر نیازمند نور، دمای مناسب، آب و غذا هستند و چنانچه به هر کدام از این موارد توجهی نشود نه تنها رشد چندانی نمی‌کنند، بلکه عمر آنها نیز کوتاه می شود.

* اگر سفر چند روزه است می‌توانید گیاه را سیراب کنید و مشکلی برای آن ایجاد نخواهد شد.

*  در سفرهای طولانی می توانید بطری آبی را کنار گیاه قرار دهید و با استفاده یک نخ مناسب که رطوبت را انتقال می‌دهد گیاه را مرطوب نگه دارید. یعنی سر نخ ها را یکی در آب و سر دیگر را در گلدان قرار دهید تا از این طریق رطوبت و آب منتقل شود.

* برخی از گیاهان به رطوبت علاقه دارند. بنابراین می‌توانید گیاه را در یک کیسه زباله تمیز قرار دهید و به خوبی آبیاری کنید. سپس کیسه را روی گیاه بکشید و گره بزنید و سوراخ هایی را در قسمت بالای کیسه ایجاد کنید تا بتواند نفس بکشد و از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید.

*  می توانید زیر گلدانی گلدان ها را پر از آب کنید تا گیاه بتواند به هنگام نیاز از انتهای گلدان آب مورد نیاز خود را جذب کند.

* بطری یکبار مصرف نوشیدنی را پر از آب کنید، سوراخ های ریزی بر روی بدنه آن ایجاد کرده و سپس آن را کنار گلدان یا داخل آن قرار دهید. البته باید این اقدام به نحوی باشد که آب قطره قطره  وارد گلدان  شود.

*  در گرما گیاهان نیاز دارند دوبار در هفته آبیاری شوند، بنابراین گیاهان را در گرما یا نور مستقیم خورشید قرار ندهید تا خشک شوند.  

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید