پاشینیان راهی بروکسل شد

کدخبر: ۶۳۵۹۸۰
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر ارمنستان برای شرکت در اولین اجلاس انرژی هسته‌ای که امروز (پنجشنبه) در بروکسل برگزار می‌شود، وارد پایتخت بلژیک شد.
پاشینیان راهی بروکسل شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرویس مطبوعاتی دولت ارمنستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که نخست‌وزیر این کشور برای حضور در اولین اجلاس انرژی هسته‌ای در ۲۱ مارس (۲ فروردین) به بروکسل سفر کرده است.

خبر مرتبط
گوترش: صدای ساعت آخرالزمان هسته ای آنقدر بلند است که ...

اقتصادنیوز: دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت سازمان ملل با موضوع عدم اشاعه هسته ای گفت: امروز، ما در زمانی همدیگر را ملاقات می کنیم که تنش های ژئوپلیتیکی و بی اعتمادی، خطر جنگ هسته ای را به بالاترین حد خود در چند دهه اخیر رسانده است.

بر اساس این بیانیه، پاشینیان در سفر به بروکسل همچنین قرار است با مقامات این کشور و نیز سران برخی کشورهای اروپایی که در این اجلاس حضور دارند، دیدارهای دو جانبه‌ای را برگزار کند.

اِریک دی موینک سفیر بلژیک در ارمنستان پیشتر در گفت وگو با آرمن پرس حضور پاشینیان در اولین اجلاس انرژی هسته‌ای در بروکسل را تائید کرده بود.

به گزارش ایرنا، رهبران جهان امروز (پنجشنبه) در اولین اجلاس انرژی هسته‌ای در بروکسل گرد هم می‌آیند تا نقش انرژی هسته‌ای را در رسیدگی به چالش‌های جهانی برای کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی، افزایش امنیت انرژی و تقویت توسعه اقتصادی برجسته کنند.

الکساندر دی کرو نخست‌وزیر بلژیک، رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و مارک روته نخست‌وزیر هلند در اولین اجلاس انرژی هسته‌ای در بروکسل شرکت خواهند کرد و چندین کشور غیر اتحادیه اروپا نیز در سطح وزیران در این اجلاس حضور خواهند داشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید