سالیوان خیال اوکراین را راحت کرد

کدخبر: ۶۳۵۹۹۲
اقتصادنیوز: مشاور امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرد که اوکراین باید همچنان باور داشته باشد که ایالات متحده در کنار آن خواهد ایستاد
سالیوان خیال اوکراین را راحت کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در یک نشست خبری در کی‌یف، پایتخت اوکراین اظهار داشت: من اینجا هستم تا بگویم که شما باید به ایالات متحده ایمان داشته باشید. ما از زمان شروع این جنگ در کنار شما ایستاده‌ایم. ما حمایت گسترده‌ای ارائه کرده‌ایم و هر روز به هر روشی که می‌دانیم این کار را ادامه خواهیم داد.

خبر مرتبط
پیام پنهان واشنگتن برای چین/ جنگ اوکراین معمای بقای ابرقدرت‌ها را لو داد؟

اقتصادنیوز: دفاع پیشگیرانه استراتژی ارجح است. پدافند پیشگیرانه با قرار دادن نیروهای کافی برای دفع حمله اولیه و انجام ضد حمله های محلی، به طور فعال از مرز محافظت می کند. تلقی یک مرز به عنوان یک خط منعطف، با گزینه عقب نشینی زمانی که تحت فشار است، وسوسه انگیز است، به ویژه زمانی که منابع نظامی کمیاب یا در دسترس نیستند. اما هزینه فدا کردن فضا برای زمان - دفاع در عمق - بسیار بیشتر از آن چیزی است که ممکن است به نظر برسد زیرا متحدان خط مقدم از بین خواهند رفت.

وی افزود: اوکراین می‌بایست همچنان باور داشته باشد که ایالات متحده در کنار آن خواهد ایستاد و به آن کمک خواهد کرد.

کاخ سفید اعلام کرد سالیوان برای دیدار با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین و آندری یرماک، رئیس دفتر وی، به منظور تایید مجدد حمایت آمریکا از اوکراین در بحبوحه بن‌بست کنگره آمریکا بر سر کمک‌های نظامی جدید، به کی‌یف سفر کرده است.

کاخ سفید همچنین گفت که سالیوان در این دیدارها بر لزوم تصویب متمم امنیت ملی برای رسیدگی به نیازهای بحرانی اوکراین در میدان نبرد توسط مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کنگره ماه‌هاست که بر سر لایحه کمک‌های خارجی که بودجه اوکراین، رژیم صهیونیستی و تایوان را تأمین می‌کند، به بن‌بست رسیده است.

مجلس سنای آمریکا ماه گذشته کمک خارجی ۹۵ میلیارد دلاری را تصویب کرد که شامل حدود ۶۰ میلیارد دلار کمک برای اوکراین است، اما تصویب نهایی آن در حال حاضر در مجلس نمایندگان متوقف شده است، زیرا جمهوری‌خواهان به دنبال گزینه‌های دیگر برای ارائه کمک به اوکراین هستند که در عین حال به بحران در مرز جنوبی ایالات متحده نیز رسیدگی می‌کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید