فخر تئاتر در 83 سالگی درگذشت

کدخبر: ۶۳۶۰۳۵
اقتصادنیوز: آذر فخر از بازیگران با سابقه تئاتر ایران روز ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ و در ۸۳ سالگی درگذشت.
فخر تئاتر در 83 سالگی درگذشت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، آذر فخر از فارغ‌التحصیلان رشته تئاتر دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در دهه‌های ۴۰ و ۵۰ در نمایش‌های متعددی به ایفای نقش پرداخته بود. وی تجربه همکاری با کارگردان‌های مطرح همچون حمید سمندریان، رکن‌الدین خسروی و عباس جوانمرد را در کارنامه کاری خود در عرصه تئاتر به ثبت رسانده بود.

نمایش «افول» نوشته اکبر رادی و کارگردانی علی نصیریان، «ارثیه ایرانی» نوشته اکر برادی و کارگردانی خلیل موحددیلمقانی، «سرگذشت مرد خسیس» به کارگردانی خلیل موحددیلمقانی، «فرفره‌ها»، «سگی در خرمن جا» و «تامارزوها» به کارگردانی عباس جوانمرد، «ملاقات بانوی سالخورده» به کارگردانی حمید سمندریان، «مطبخ» و «مرگ همسایه» به کارگردانی جعفر والی و محمدعلی جعفری، «لبخند با شکوه آقای گیل» نوشته اکبر رادی و کارگردانی رکن‌الدین خسروی، «کسب و کار خانم وارن» به کارگردانی هرمز هدایت و «آرامسایشگاه» به نویسندگی و کارگردانی بهمن فرسی از جمله آثاری بودند که آذر فخر در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته بود.

خبر مرتبط
سر تئاتر شهر بی‌کلاه ماند

اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت صنایع و ساماندهی مشاغل تهران زمان عملیات اجرایی ساماندهی محوطه تئاترشهر را سال آینده اعلام کرد.

انجمن بازیگران خانه تئاتر در چهاردمین جشن خود از این بازیگر تئاتر تجلیل کرده بود.

خبر مرتبط
فرمانده سابق سپاه: فعالیت هایمان در مترو تئاتر شهر متوقف نمی شود

اقتصادنیوز : فرمانده قرارگاه بقیه الله گفت: حضور آمران به معروف در ایستگاه مترو تئاترشهر متوقف نخواهد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید