شکایت وزارت دادگستری آمریکا از اپل

کدخبر: ۶۳۶۱۷۸
اقتصادنیوز: وزارت دادگستری و ۱۵ ایالت آمریکا از اپل شکایت کردند.
شکایت وزارت دادگستری آمریکا از اپل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، این در حالی است که غیر از اپل، گوگل، متا پلتفرمز و آمازون نیز با شکایت هایی از سوی رگولاتورها روبرو شده اند. مریک گارلند دادستان کل در بیانیه ای اعلام کرد: مصرف کنندگان نباید قیمت بالاتری برای کالاها بپردازند چون شرکت ها قانون آنتی تراست را نقض می کنند. اگر اپل مورد پرسش قرار نگیرد همچنان انحصار خود در بازار موبایل را بیشتر می کند.

خبر مرتبط
خبر خوش برای آیفون‌داران/این قابلیت در اپل به‌کار گرفته می‌شود

اقتصادنیوز: اپل در راستای ساخت سیستم عامل iOS ۱۸ آیفون، در حال آماده سازی قابلیت‌های جدید بر مبنای مدل‌های هوش مصنوعی خود است.

وزارت دادگستری اعلام کرد اپل هر آیفون را به قیمت ۱۵۹۹ دلار می فروشد و سودی بیشتر از هر شرکت دیگر در بازار به دست می آورد. مقامات همچنین اعلام کرده اند اپل شرکای تجاری دیگر از توسعه دهندگان نرم افزار گرفته تا شرکت های کارت اعبتاری و حتی رقبایی مانند گوگل به شکلی هزینه دریافت می کند که در نهایت قیمت برای مصرف کننده بالا می رود و سود اپل افزایش می یابد.

مدل تجاری کسب وکار اپل که به زمانی مربوط است که در بازار رایانه های شخصی فعالیت می کرد براساس دریافت هزینه بالا برای محصولات فناوری است که شرکت تقریباً تمام جزییات شیوه کارکرد و استفاده دستگاه را دیکته می کند. وزارت دادگستری تصمیم دارد اپل را وادار به حذف این مدل تجاری کند.

در این میان اپل اتهامات دولت را رد کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید