اعلام آماده باش کامل در این استان

کدخبر: ۶۳۶۱۹۲
اقتصادنیوز: مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی، اعلام کرد که نیروهای امدادی این جمعیت در پی هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی در وضعیت آماده باش کامل قرار گرفتند.
اعلام آماده باش کامل در این استان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا علیرضا شهرجردی عصر جمعه در حاشیه بازدید از نوروزگاه تفرش، افزود: تمام نیروهای امدادی و پایگاه‌های هلال احمر برای امدادرسانی‌های احتمالی در آماده باش کامل درآمدند.

وی بیان کرد: در اطلاعیه شماره ۱ سازمان هواشناسی، هشدار سطح نارنجی بدلیل بارش شدید و رگباری باران و وزش شدید باد و همچنین احتمال کولاک و برف در مناطق کوهستانی و ارتفاعات صادر شده است.

وی افزود: در این اطلاعیه برای روزهای یکشنبه و دوشنبه، پنجم و ششم فروردین‌ماه در ۱۶ استان آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، همدان، قم، البرز، تهران، اصفهان، لرستان و همچنین استان مرکزی به‌دلیل بارندگی شدید، اختلال در ناوگان جاده‌ای، طغیان رودخانه‌ها و رانش زمین پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی با اعلام آمادگی کامل امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر ادامه داد: ۱۳ پایگاه ثابت امداد و نجات و سه پست موقت، تیم واکنش سریع، یک تیم امداد و نجات کوهستان، یک تیم آنست(سگ‌های تجسس زنده‌یاب) و یک فروند بالگرد امداد هوایی و نیروهای عملیاتی مستقر در شعب استان مرکزی با استفاده از تمام ظرفیت، آماده انجام عملیات و ارایه خدمات امدادی در حوادث احتمالی است.

شهرجردی گفت: مردم در صورت بروز هرگونه حادثه با سامانه تلفنی ندای امداد و نجات جمعیت هلال احمر به شماره ۱۱۲ تماس بگیرند.

۱۴ هزار داوطلب جوانان و امدادگر در جمعیت هلال احمر استان مرکزی فعالیت دارند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید