افشاگری اوکراین درباره برنامه روسیه برای حمله احتمالی به کی‌یف

کدخبر: ۶۳۶۲۰۷
اقتصادنیوز: بیش از ۱۰۰ هزار نیروی روسیه در حال آماده شدن برای یک حمله احتمالی در فصل تابستان هستند.
افشاگری اوکراین درباره برنامه روسیه برای حمله احتمالی به کی‌یف

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، الکساندر پاولیوک فرمانده نیروی زمینی ارتش اوکراین روز جمعه در تلویزیون دولتی گفت: روسیه در حال جمع آوری نیروهای نظامی قدرتمندی است که بیش از ۱۰۰ هزار سرباز دارد و نشان دهنده یک حمله احتمالی جدید تابستانی است.

پاولیوک مدعی شد: برنامه‌های روسیه برای ما کاملاً ناشناخته است. ما فقط به اطلاعاتی دسترسی داریم که ثابت می کند آنها در حال ایجاد گروه بیش از ۱۰۰ هزار نفر هستند.

خبر مرتبط
روسیه تاسیسات مهم اوکراین را هدف گرفت/ 15 انفجار در خارکیف ثبت شد

اقتصادنیوز: کی‌یف مدعی شد که مسکو این بار سیستم تامین برق شهر خارکیف را نیز هدف قرار داده است.

فرمانده ارتش اوکراین با اینحال ابراز داشت: این لزوماً تهاجمی نخواهد بود و نشان می‌دهد که روسیه ممکن است در حال تکمیل واحدها باشد.

وی اضافه کرد: اما این احتمال وجود دارد که تا اوایل تابستان نیروهای خاصی برای انجام عملیات تهاجمی مناسب در یکی از جهت‌ها داشته باشند.

کرملین روز جمعه در نشانه‌ای از تغییر مواضع نسبت به جنگ با اوکراین، گفت که اکنون خود را در حال جنگ می‌بیند چرا که در طرف اوکراینی غرب مداخله کرده است.

این مساله می‌تواند بخشی از تغییر جهت آماده سازی ذهنی مردم برای مرحله جدیدی از جنگ باشد.

وزیر دفاع روسیه نیز در این هفته گفت که مسکو ارتش خود را با افزودن دو لشگر و ۳۰ تشکل جدید تا پایان سال جاری تقویت خواهد کرد.

اوکراین با کمبود مهمات مواجه است که به دلیل بن بست در کنگره آمریکا بر سر بسته کمکی جدید تشدید شده است، اگرچه کییف امیدوار است مهمات کافی برای مقابله با روسیه به دستش برسد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید