مذاکرات آتش‌بس غزه در دوحه به هیچ چیز جدیدی منجر نشده‌

کدخبر: ۶۳۶۲۷۵
اقتصادنیوز: یک منبع برجسته در مقاومت تاکید کرد که دور مذاکرات آتش‌بس غزه در دوحه «به هیچ چیز جدیدی منجر نشده‌ است.»
مذاکرات آتش‌بس غزه در دوحه به هیچ چیز جدیدی منجر نشده‌

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یک منبع برجسته در مقاومت تاکید کرد که دور مذاکرات در دوحه «به هیچ چیز جدیدی منجر نشده‌ است.»

خبر مرتبط
قطعنامه جدید درباره آتش بس غزه به رای گذاشته می‌شود/ شورای امنیت کوتاه نیامد

اقتصادنیوز: در پی وتوی قطعنامه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل، این شورا قطعنامه دیگری را درباره آتش بس در غزه به رای می گذارد.

این منبع در اظهارات خود به شبکه المیادین افزود: موضع اسرائیل «بسیار سرسختانه است و هیچ چیز جدیدی ارائه نکرد جز اینکه با بازگشت تدریجی و مشروط آوارگان موافقت کرده است».

وی همچنین گفت که طرف اشغالگر «بازگشت آوارگان را به صورت دسته جمعی از جمله زنان، کودکان و مردان مسن تعیین کرد که توسط جنبش حماس رد شد.»

وی با اشاره به اینکه اشغالگران هیچ پاسخی در مورد آتش‌بس یا عقب‌نشینی از نوار غزه نداده‌اند، گفت: هیچ صحبتی در مورد اسیران مورد درخواست حماس نشده است.

هانی الدالی، کارشناس امور مقاومت فلسطین، ۲ روز پیش به المیادین گفت که سه دلیل وجود دارد که در شکست مذاکرات نقش دارد.

به گفته الدالی، اولین دلیل، «امتناع قاطعانه اشغالگران، به عنوان اولین مرحله، از عقب‌نشینی از خیابان‌های الرشید و صلاح الدین، امتناع از عبور کمک‌ها و بازگشت آوارگان بدون هیچ شرطی است».

به گفته وی، دلیل دوم «خودداری اشغالگران از توقف تجاوز و امتناع از تعهد به عقب‌نشینی کامل از نوار غزه در آغاز مرحله دوم» است.

الدالی ادامه داد: دلیل سوم این است که هیئت مذاکره کننده اشغالگر در رابطه با معادله مقاومت فلسطین در رابطه با موضوع اسرا که شامل مبادله ۵۰ اسیر فلسطینی در ازای یک زن سرباز اسرائیلی می‌شود، هیچ جدیتی نشان نداد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید