هشدار جدی نسبت به ماهی قرمز / این بیماری در کمین است

کدخبر: ۶۳۶۳۰۷
اقتصادنیوز: در فضله ماهی قرمز میکروبی به نام سالمونلا وجود دارد که اگر وارد بدن انسان شود باعث تب شدید و بیماری گوارشی می‌شود.
هشدار جدی نسبت به ماهی قرمز / این بیماری در کمین است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، رئیس اداره حفاظت و محیط زیست بابل گفت: در فضله ماهی قرمز میکروبی به نام سالمونلا وجود دارد که اگر وارد بدن انسان شود باعث تب شدید و بیماری گوارشی می‌شود.

حسین حیدر پور رئیس اداره حفاظت ومحیط زیست بابل در گفت‌وگو با تسنیم گفت نود درصد ماهیان قرمز محکوم به مرگ هستند پس چرا ما سال نو را با خرید ماهی قرمز خطرناک آغاز می‌کنیم؟

خبر مرتبط
نکته هایی که باید درباره ماهی قرمز سفره هفت سین بدانید

اقتصادنیوز: نگهداری ماهی قرمز که به عنوان نماد زندگی در سفره هفت سین نوروز ایرانی ها به شمار می آید، موضوعی است که برای بسیاری افراد سوال برانگیز است.

وی ادامه داد: در بحث بیماری مشترک بین انسان و آبزیان باید گفت که ماهی قرمز بخصوص برای کودکان و کودکانی که حساسیت دارند بسیار خطرناک است.

حیدرپور تأکید کرد: در فضله ماهی قرمز میکروبی به نام سالمونلا وجود دارد که اگر وارد بدن انسان شود باعث تب شدید و بیماری گوارشی می‌شود.

وی افزود : ماهی قرمز همه چیز خوار است و اگر در طبیعت رها شود اکوسیستم طبیعت را بهم می‌زند و این نوع ماهی بدون ماهی نر تولید مثل می‌کند.

حیدرپور همچنین افزود: استفاده از سمندر و لاک پشت هم برای فروش در سفره هفت سین جرم محسوب می‌شود و اگر مأمورین ما موردی ببینند فرد فروشنده را به محاکم قضائی معرفی خواهند کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید