درخواست دوباره معاون گوترش از اسرائیل/هشدار نسبت به قحطی در غزه

کدخبر: ۶۳۶۳۸۹
اقتصادنیوز: معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه و کمک های اضطراری گفت: من درخواست خود را از مقامات اسرائیلی برای موافقت با دسترسی کامل و بدون محدودیت به کالاهای بشردوستانه تجدید می‌کنم.
درخواست دوباره معاون گوترش از اسرائیل/هشدار نسبت به قحطی در غزه

گریفیتس یادآور شد که قحطی در غزه که به مدت ۱۶۹ روز محاصره شده "قریب الوقوع" است.

وی ادامه داد: ما می دانیم که پس از اعلام قحطی، دیگر برای اقدام خیلی دیر شده است. ما همچنین می دانیم که با اقدام و حسن نیت می توان از این وضعیت جلوگیری کرد.»

گریفیتس اظهار کرد: ما باید مواد غذایی و سایر کمک‌های حیاتی زیادی به غزه ارسال کنیم. هیچ زمانی برای از دست دادن نداریم. من درخواست خود را از مقامات اسرائیلی برای موافقت با دسترسی کامل و بدون محدودیت به کالاهای بشردوستانه تجدید می کنم.

خبر مرتبط
ناتوانی سازمان ملل در توقف جنگ غزه

اقتصادنیوز: دبیرکل سازمان ملل اعتراف کرد که در توقف جنگ غزه ناتوان است.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل درحالی که به مصر و نزدیکی رفح سفر کرده است, روز شنبه گفت حمله زمینی به رفح یک فاجعه انسانی خواهد بود.

گوترش ادامه داد: نمی توان شاهد کشته شدن این همه انسان بود و این همه رنج را بدون احساس غم شدید مشاهده کرد.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد: ما قدرت توقف جنگ در غزه را نداریم، من از کسانی که قدرت توقف آن را دارند می خواهم این کار را انجام دهند.

روز گذشته روسیه و چین پیش نویس قطعنامه آمریکا درباره خاورمیانه که به آتش بس در آن اشاره نشده بود را وتو کردند. قرار بود که امروز قطعنامه جدیدی صادر شود که به دوشنبه موکول شد.

نماینده روس‌ها در سازمان ملل اعلام کرده است که مسکو اجازه نخواهد داد که شورای امنیت به سمت بازی های آمریکا و اسرائیل کشیده شود.

امروز صدوشصت و نهمین روز جنگ غزه است و حملات رژیم صهیونیستی به غزه ادامه یافته است.

ارتش رژیم صهیونیستی از ۱۶۹ روز گذشته به طور مداوم باریکه غزه را آماج حملات هوایی، زمینی و دریایی خود قرار داده و علاوه بر کشتار بیش از ۳۲ هزار فلسطینی زیرساخت‌های این منطقه را هدف قرار داده و یک فاجعه انسانی بی‌سابقه علیه مردم غزه رقم زده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی