توصیه مهم اورژانس تهران به شهروندان/این مصدومان را جابه‌جا نکنید

کدخبر: ۶۳۶۴۰۳
اقتصادنیوز: رئیس مرکز اورژانس استان تهران تأکید کرد: اگر شهروندان با مصدومان حوادث رانندگی مواجه شدند، در صورتی که خطر انفجار خودرو در تصادفات وجود نداشت، از جابه‌جایی افراد حادثه دیده پرهیز کنند.
توصیه مهم اورژانس تهران به شهروندان/این مصدومان را جابه‌جا نکنید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمد اسماعیل توکلی با بیان اینکه تصادفات رانندگی یکی از مهم‌ترین حوادثی است که در ایام نوروز رخ می‌دهد، گفت: برابر گزارش‌های تحلیلی که از سوی پلیس اعلام شده است، عدم توجه به جلو، خستگی و خواب‌آلودگی، سرعت و سبقت غیرمجاز و نظایر آن بیشترین سهم را در وقوع تصادفات دارد و متاسفانه منجر به کشته و مصدوم شدن افراد بسیاری می‌شود. در همین راستا نیز لازم است که رعایت یکسری نکات مدنظر قرار بگیرد که مهم‌ترین آن‌ها رعایت قوانین و مقررات رانندگی و پرهیز از رانندگی در شرایط خستگی و خواب آلودگی است.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین نقش اورژانس در تصادفات رانندگی، امدادرسانی به مصدومان است، گفت: یکی از موضوعاتی که لازم است حتما از سوی مردم رعایت شود، نحوه امدادرسانی و مداخله آنان در حوادث رانندگی است. به‌طورکلی اگر مردم در مسیرهای درون و برون‌شهری با تصادفی مواجه شدند، اولین کار این است که با شماره‌های امدادی تماس گرفته و موضوع را اطلاع‌رسانی کنند. پس از آن باید تا زمان حضور امدادگران از انجام هرگونه اقدامات غیراصولی پرهیز کنند. 

خبر مرتبط
تصادفات نوروزی جان 373 نفر را گرفت

اقتصادنیوز: فرمانده پلیس راه کشور خبر داد که تا کنون تصادفات نوروزی جان 373 نفر را گرفته است.

توکلی افزود: توصیه اکید ما این است که اگر شهروندان با مصدومان حوادث رانندگی مواجه شدند، در صورتی که خطر انفجار خودرو در تصادفات وجود نداشت، از جابه جایی  افراد حادثه دیده پرهیز کنند و اجازه دهند تا با حضور عوامل امدادی این کار با رعایت استانداردها  وبه شکل اصولی انجام شود، تا خدای ناکرده آسیب بیشتری به مصدوم وارد نشود. 

رئیس مرکز  اورژانس استان تهران همچنین گفت:‌ در صورتی که شهروندان به مشکلات گوارشی و مسمومیت مواجه شدند نیز می توانند با اورژانس تماس بگیرند و چه به صورت تلفنی و چه به صورتی حضوری از مشاوره پزشکانی که در وزارت بهداشت با ما همکاری می کنند؛ استفاده کنند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید