موضع پاپ نسبت به حمله تروریستی مسکو

کدخبر: ۶۳۶۵۰۶
اقتصادنیوز: پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، ضمن محکوم کردن حمله تروریستی به مسکو، آن را یک حمله تروریستی بزدلانه خواند.
موضع پاپ نسبت به حمله تروریستی مسکو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پاپ فرانسیس ضمن محکوم کردن این حمله گفت که برای قربانیان دعا می کند.

پاپ در سخنرانی روز یکشنبه نخل (یکشنبه پیش از عید پاک) این حمله را یک «حمله تروریستی بزدلانه» خواند و گفت: باشد که خداوند آنها (قربانیان) را در آرامش خود پذیرا باشد و به خانواده‌هایشان آرامش دهد و قلب کسانی که از این اعمال غیرانسانی دفاع و سازماندهی و اجرا می‌کنند، متحول کند.

در پی حمله تروریستی روز جمعه به طبقه همکف یک تالار کنسرت در شهر کروکوس در نزدیکی مسکو و تیراندازی با سلاح‌های خودکار به سمت حاضرین در این تالار و پرتاب نارنجک تاکنون ۱۳۳ نفر کشته شده اند.

خبر مرتبط
مردم روسیه داغدار جان باختگان حمله تروریستی مسکو+ عکس

اقتصادنیوز: تصاویری از عزای عمومی در روسیه در پی حمله تروریستی اخیر مسکو مشاهده کنید.

اداره منطقه‌ای وزارت بهداشت روسیه در مسکو در گزارشی از آخرین آمار مجروحان حمله تروریستی تالار کروکوس اعلام کرد که در این حادثه ۱۵۴ نفر مجروح شدند که از این تعداد ۱۰۷ نفر در بخش بستری و ۴۴ نفر در بخش سرپایی در حال درمان هستند.

تیراندازی و آتش‌سوزی قبل از اجرای کنسرت در تالار شهر کروکوس در کراسنوگورسک در نزدیکی مسکو شامگاه جمعه سوم فروردین‌ماه ۱۴۰۳ به فاجعه‌ای هولناک منجر شد.

بنا بر آخرین گزارش کمیته تحقیقات روسیه برخی افراد به علت جراحت ناشی از گلوله و برخی دیگر نیز به دلیل مسمومیت ناشی از آتش‌سوزی جان باختند. بنا بر این گزارش، عوامل حمله تروریستی، از مواد قابل اشتعال برای آتش زدن سالن کنسرت استفاده کردند.

آتش‌سوزی این محل بامداد شنبه چهارم فروردین مهار شد اما همچنان عملیات آواربرداری در محل این سالن ادامه دارد. وزارت شرایط اضطراری روسیه بامداد یکشنبه پنجم فروردین اعلام کرد که تجهیزات سنگین برای برچیدن سازه های آسیب دیده و پاکسازی آوارها به تالار شهر کروکوس رسیده است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی