2 بمب‌افکن آمریکا رهگیری شد

کدخبر: ۶۳۶۵۲۲
اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک جت جنگنده «میگ-۳۱» برای رهگیری ۲ بمب‌افکن راهبردی آمریکایی، به پرواز درآمد.
2 بمب‌افکن آمریکا رهگیری شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در بیانیه این وزارتخانه آمده است: قابلیت‌های کنترل حریم هوایی روسیه در ۲۴ مارس ۲۰۲۴ (پنجم فروردین ۱۴۰۳) یک هدف هوایی را بر فراز دریای بارنتز در نزدیکی مرز دولتی فدراسیون روسیه مشاهده کرد.

وزارت دفاع روسیه تصریح کرد: یک جت جنگنده میگ-۳۱ (MiG-31) از نیروهای واکنش سریع پدافند هوایی [روسیه] برای شناسایی هدف هوایی و جلوگیری از تجاوز آن به مرزهای دولتی این کشور به پرواز درآمد.

این بیانیه می‌افزاید: خدمه جنگنده روسیه شناسایی کردند که اهداف هوایی ۲ بمب افکن راهبردی «B-۱B» نیروی هوایی ایالات متحده است.

خبر مرتبط
بازدید پوتین از خط تولید بمب افکن روسی توپولوف + عکس

اقتصادنیوز: ولادیمیر پوتین از کارخانه هوانوردی کازان به‎نام اس. پی گوربونوا بازدید کرد.

این وزارتخانه اعلام کرد که «بمب افکن‌های آمریکایی با نزدیک شدن جنگنده روسی به آنها، از مرز روسیه دور می‌شوند و هواگرد روسی به سلامت به پایگاه هوایی خود بازگشته و از نقض مرزهای دولتی روسیه جلوگیری می‌کند.»

مقام‌های آمریکایی تاکنون در مورد این بیانیه اظهار نظری نکرده‌اند.

از سوی دیگر، نیروهای مسلح لهستان به تازگی مدعی شدند که حریم هوایی این کشور در مرز با اوکراین توسط یک موشک کروز روسیه نقض شده است. در همین حال، لهستان جنگنده‌های خود را در حالت آماده باش قرار داد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید