واکنش سناتور آمریکایی نسبت به فجایع ضدانسانی در غزه

کدخبر: ۶۳۶۵۶۹
اقتصادنیوز: سناتور آمریکایی، گفت: حال زمان آن فرا رسیده است که یک سیاست جدید درباره شروط حمایت آمریکا از (رژیم) اسرائیل مطابق با قوانین بین المللی وضع شود.
واکنش سناتور آمریکایی نسبت به فجایع ضدانسانی در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، الیزابت وارن گفت: فلسطینی‌ها در غزه از گرسنگی رنج می‌برند، در حالیکه کابینه نتانیاهو از رسیدن کمک‌ها جلوگیری می‌کند.

این سناتور آمریکایی، افزود: حال زمان آن فرا رسیده است که یک سیاست جدید درباره شروط حمایت آمریکا از (رژیم) اسرائیل مطابق با قوانین بین المللی وضع شود.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

خبر مرتبط
۲ بیمارستان خان‌‌یونس غزه در محاصره اشغالگران

اقتصادنیوز: هلال احمر فلسطین یکشنبه شب اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی ۲ بیمارستان شهر خان‌ یونس واقع در جنوب غزه را محاصره کرده است.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید