ضربه کاری قسام به صهیونیست‌ها

کدخبر: ۶۳۶۶۰۲
اقتصادنیوز: همزمان با جنایات رژیم صهیونیستی در بیمارستان شفا، رزمندگان مقاومت در حومه این بیمارستان به نبرد با اشغالگران پرداختند.
ضربه کاری قسام به صهیونیست‌ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، گردان های قسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد که مبارزانش با مشارکت مبارزان سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با خمپاره به نیروهای اشغالگر در حومه بیمارستان شفا حمله کرده اند.

همچنین مبارزان گردان های قسام اعلام کردند که سه نظامی صهیونیست را در حومه مجتمع درمانی شفا در شهر غزه به هلاکت رسانده اند.

خبر مرتبط
اصابت 40 موشک به مناطقی از اسرائیل/گردان قسام انتقام گرفت

اقتصادنیوز: گردان قسام امروز 40 موشک گراد را به مناطقی از فلسطین اشغالی شلیک کرد.

مبارزان قسام همچنین در شمال شرق بیت حانون در شمال غزه نیز در جریان نبردی جانانه یک تانک رژیم صهیونیستی از نوع مرکاوا و نیز یک بولدوزر از نوع «D۹» را با موشک یاسین ۱۰۵ هدف قرار دادند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند.

سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. در مقابل نیز، رزمندگان مقاومت فلسطین تلفات و خسارت‌های زیادی به نظامیان صهیونیست در نبرد زمینی وارد کرده‌اند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید