معاون دبیرکل سازمان ملل کناره گیری می‌کند/ علت چیست؟

کدخبر: ۶۳۶۷۰۲
معاون سخنگوی سازمان ملل متحد اعلام کرد که «مارتین گریفیتس» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه قصد دارد از سمت خود کناره‌گیری کند.
معاون دبیرکل سازمان ملل کناره گیری می‌کند/ علت چیست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، فرحان حق معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران افزد: مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل در امور بشردوستانه و هماهنگ کننده امداد اضطراری، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل را از قصد خود برای کناره گیری به دلایل سلامتی مطلع ساخته است.

او افزود: دبیرکل سازمان ملل از آقای گریفیتس به خاطر رهبری و خدمات فوق‌العاده‌اش به سازمان ملل متحد و جامعه بشردوستانه در حمایت از مردم آسیب دیده از بحران‌ها و بسیج منابع برای رفع نیازهای آنها قدردانی می‌کند.

فرحان حق اضافه کرد: گریفیتس که ریاست دفتر هماهنگی امور بشردوستانه (OCHA) را بر عهده دارد، در ژوئیه 2021 در زمان افزایش نیازهای بشردوستانه و کاهش منابع به این سمت رسید. او به طور خستگی ناپذیر از کمک های حیاتی برای ارسال به نیازمندان و منابع مورد نیاز برای انجام این کار دفاع کرد.

سخنگوی سازمان ملل گفت: گریفیتس که یک دیپلمات و میانجی گر ماهر است، نقشی کلیدی در رهبری واکنش بشردوستانه سازمان ملل متحد و شرکا و مذاکره برای راه‌حل های برخی از لاینحل ترین بحران‌ها ایفا کرده است.

به گفته او، گریفیتس تا پایان ماه ژوئن به کار خود ادامه خواهد داد تا امکان جایگزینی بدون مشکل او فراهم شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید