جزئیات جدید از حج عمره اعلام شد

کدخبر: ۶۳۶۷۷۱
اقتصادنیوز: با رسیدن ماه رمضان به نیمه، عمره گزاران به بیش از هشت میلیون نفر رسیدند.
جزئیات جدید از حج عمره اعلام شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایسنا، براساس آخرین آمار به‌روزشدۀ وزارت حج و عمره عربستان، از ابتدای فصل عمره تاکنون ۸ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۶۸۰ عمره‌گزار از خارج عربستان به این کشور وارد شده‌اند. از این تعداد، ۷ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۵۰۴ نفر عمره خود را به پایان رسانده‌اند و حدود ۹۷۶ هزار و ۱۷۶ عمره‌گزار هنوز در عربستان هستند.

گزارش آماری وزارت حج و عمره عربستان همچنین نشان می‌دهد سفرهای زمینی با ۹۸۰ هزار و ۵۵۶ ورود، پس از آن سفر هوایی با ۷۰۰ هزار و ۹۸۳ نفر و دریایی با ۵۴ هزار و ۱۴۱ نفر به ترتیب پرطرفدارترین مسیر عمره‌گزاران بوده است.

فرودگاه بین‌المللی محمد بن عبدالعزیز نیز دارای یک میلیون و ۹۱۹ هزار و ۹۷۱ ورود و یک میلیون و ۴۳۷ هزار و ۸۴۹ خروج بوده که میانگین جابه‌جایی آن روزانه ۶ هزار و ۵۷۹ ورود و ۵ هزار و ۶۱۳ خروج عمره‌گزاران بوده است.

این آمارها درحالی با به نیمه رسیدن ماه رمضان اعلام شده که هنوز وضعیت عمره ایرانی‌ها مشخص نشده است، درحالی که پیش‌تر مسئولان سازمان حج و زیارت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی حج و عمره ایرانی‌ها، از تلاش‌هایی برای حضور زائران ایرانی در عمره به ویژه عمره رمضانیه پس از ۹ سال وقفه، سخن گفته بودند.

خبر مرتبط
قول مهم عربستان به ایران/ حج عمره برای ایرانی ها برقرار می‌شود؟

اقتصادنیوز: رایزنی های امیرعبدالهیان در جده با طرف آذربایجانی ادامه دارد.

قرار بود اعزام زائران ایرانی به عمره از دی‌ماه سال ۱۴۰۲ آغاز شود، که به دلیل آنچه نقص فنی و صادر نشدن مجوز به شرکت‌های هواپیمایی ایران اعلام شد، تا کنون به سرانجام نرسیده است.

خبر مرتبط
فوری؛ خبر تازه دولت از حج عمره

اقتصادنیوز: سخنگوی دولت گفت: حج عمره هنوز منتفی نشده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید