درخواست مهم این کشور اروپایی برای آتش بس فوری در غزه

کدخبر: ۶۳۶۸۶۸
اقتصادنیوز: آندریاس کراویک با اشاره به تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در مورد برقراری آتش‌بس فوری در غزه، گفت: اسلو بر لزوم برقراری آتش‌بس فوری در غزه تاکید دارد.
درخواست مهم این کشور اروپایی برای آتش بس فوری در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، معاون وزیر خارجه نروژ با بیان اینکه قطعنامه شورای امنیت در مورد برقراری آتش‌بس فوری در غزه برای همه طرف‌ها الزام‌آور است، اظهار کرد: ما از همه طرف‌های درگیر در جنگ غزه می‌خواهیم تا به قطعنامه شورای امنیت در مورد برقراری آتش‌بس فوری در غزه پایبند باشند.

کراویک با اشاره به اینکه کمک‌های بشردوستانه که به نوار غزه می‌رسد کافی نیست، خاطرنشان کرد: ما بر لزوم توقف حملات ارتش (رژیم) اسرائیل و ورود نظامیان این رژیم به این منطقه تاکید می‌کنیم و خواستار این هستیم که تل‌آویو مطابق با مفاد حقوق بین‌الملل در راه ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه مانع ایجاد نکند.

خبر مرتبط
حماس افشاگری کرد: اسرائیل به عمد در حال وقت کشی در مذاکرات است

اقتصادنیوز: عضو دفتر سیاسی حماس در غزه گفته است که هیچ پیشرفتی در مذاکرات آتش بس به دلیل کارشکنی تل آویو وجود ندارد.

معاون وزیر خارجه نروژ در ادامه با بیان این ادعا که رژیم صهیونیستی حق دارد در مقابل حماس از خود دفاع کند، تاکید کرد: (رژیم) اسرائیل نمی‌تواند به بهانه جنگ با حماس، قوانین بین‌المللی بشردوستانه را زیر پا بگذارد و بیمارستان‌ها، مدارس و زیرساخت‌های این منطقه را هدف قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه باید تبادل آتش میان طرف‌های درگیر در غزه متوقف، اسرا آزاد و کمک‌های بشردوستانه به حد کافی به غزه وارد شوند، خاطرنشان کرد: برای پایان دادن به این درگیری باید از طریق یک فرایند سیاسی اقدام شود که منجر به یک راه‌حل ۲ دولتی شود، فرایندی که در نهایت منجر به ایجاد دولت مستقل فلسطینی شود.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید