متقاضیان آزمون سراسری بخوانند/ جزئیات تمدید مهلت ثبت نام کنکور 1403 نوبت دوم

کدخبر: ۶۳۷۷۹۷
اقتصادنیوز: تمدید مهلت ثبت نام کنکور 1403 نوبت دوم، خبر بسیار مهمی برای داوطلبان آزمون سراسری است.
متقاضیان آزمون سراسری بخوانند/ جزئیات تمدید مهلت ثبت نام کنکور 1403 نوبت دوم

به گزارش اقتصادنیوز، داوطلبان نوبت دوم آزمون سراسری سال 1403 باید هرچه سریعتر برای ثبت نام اقدام کنند، ثبت نامی که از طریق سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد.

مهلت ثبت نام برای نوبت دوم آزمون سراسری قرار بود روز یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ به اتمام برسد اما با توجه به درخواست داوطلبان و به منظور تسهیل شرایط در تعطیلات نوروزی تا روز پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه تمدید شد.

خبر مرتبط
فوری/ خبر مهم برای داوطلبان کنکور/ اعلام آخرین مهلت ثبت‌نام نوبت دوم

اقتصادنیوز: مشاور رئیس سازمان سنجش گفت: داوطلبان نوبت دوم آزمون سراسری سال 1403 باید هرچه سریعتر برای ثبت نام اقدام کنند، ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد.

به گفته معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری «آن ‌دسته از متقاضیانی که قبلاً ثبت‌نام کرده‌اند نیز می‌توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.»

عبدالرسول پورعباس با بیان اینکه نوبت اول و دوم آزمون سراسری مستقل از هم بوده و ثبت نام نیز به صورت مجزا انجام می‌شود، به مهر گفت: «داوطلبانی که آذر ماه سال گذشته برای نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ ثبت نام کرده‌اند چنانچه تمایل به شرکت در نوبت دوم دارند حتماً لازم است در نوبت دوم آزمون سراسری ثبت نام کنند.»

رییس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: «داوطلبانی که متقاضی پذیرش با نمرات اختصاصی هر یک از نوبت‌های اول و یا دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ هستند، لازم است جهت انتخاب‌ رشته و پذیرش در این آزمون ثبت‌نام کنند و البته این دسته از داوطلبان نیازی به شرکت در جلسه آزمون و پاسخ‌گویی به سؤالات آزمون را ندارند. افرادی که منحصراً متقاضی رشته‌های پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی هستند نیز می‌توانند در تاریخ اعلام شده نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند و این داوطلبان لزومی ندارد که در جلسه آزمون حضور پیدا کنند.»

آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ برای‌ پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های‌ روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌نور، مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد.

نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ در روزهای ۶ و ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ و نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ در روزهای ۷ و ۸ تیر ۱۴۰۳ برگزار می‌شوند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید