پیام خاتمی به مناسبت روز قدس/درخواست رئیس دولت اصلاحات از نخبگان

کدخبر: ۶۳۸۳۴۴
اقتصادنیوز: رئیس دولت اصلاحات با صدور پیامی به مناسبت روز قدس، تأکید کرد: از همه نخبگان و فعالان سیاسی و مدنی میهنم می‌خواهم که بیش از پیش در متن تحول جهانی قرار گیرند که اساس آن محکومیت اشغال، سرکوب و دفاع از حقوق فلسطینیان و جرم و جنایت دانستن اعمال زور از سوی رژیم صهیونیستی است.
پیام خاتمی به مناسبت روز قدس/درخواست رئیس دولت اصلاحات از نخبگان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، در متن پیام سید محمد خاتمی آمده است: به فراموشی سپردن خاطره های تاریخی، پایه و مایه پایداری و پیشرفت را سست می کند و چه بسا ماندگاری یک قوم و یک ملت را به خطر افکند.

روزی که عنوان "قدس" برای آن برگزیده شده است روزی خاطره انگیز است؛ آخرین آدینه ماه مبارک رمضان به پیشنهاد دولت شادروان مهندس بازرگان و تائید مرحوم امام روز قدس نامیده شد، به عنوان روز حمایت مردم مسلمان از فلسطین اشغال شده و فلسطینیان مظلوم و روز هم‌آوائی دولتها و ملتهای مسلمان، به امید تحولی در حال و روز اندوهبار مردم فلسطین.

و امروز غزه قهرمان در طوفان سهمگینی از آتش و خون که اسرائیل برانگیخته است، و خون می ریزد و ویران می کند، همچنان ایستاده است. و به رغم اعتراض و فریاد خشم آهنگ بسیاری از انسانها در سرتاسر جهان علیه جنایتی که شایسته همه عنوانهای ترور، نسل کشی و جنایت علیه بشریت است همچنان ادامه دارد و مورد حمایت پاره ای از دولتهای زورگو است، و بسیاری از قدرتهای سیاسی نیز عملاً بی تفاوت از کنار آن می گذرند.

خبر مرتبط
واکنش خاتمی به جنایت تروریستی دمشق+بیانیه

اقتصادنیوز: سید محمد خاتمی در بیانیه‌ای نوشت: بر عهده‌ نهادهای بین‌المللی به خصوص شورای امنیت سازمان ملل است که نسبت به نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت در غزه و نیز نقض ضوابط مسلم بین‌المللی، این رژیم طاغی را محکوم کنند.

ملت شریف ایران که در انقلاب بزرگ خود آزادی و استقلال و پیشرفت و حاکمیت بر سرنوشت خود را می خواست و ستم سوزی خود را نشان می داد، علاوه بر آزادی و برخورداری خود، رهائی همه انسانها را از قید بیداد، فقر، تبعیض و استکبار و استثمار می خواست و همچنان می خواهد.

با دلی سرشار از اندوه از شهادت و آسیب دیدن چندین ده هزار نفر زن و مرد و کودک و ویرانی تقریباً کامل غزّه و ادامه جنایت اسرائیل، مقاومت بی مانند ملت ستمدیده اما سربلند فلسطین را می ستایم و امیدوارم این مقاومت فداکارانه فردائی بهتر را برای فلسطینیان رقم بزند.

و با کمال فروتنی، از همه نخبگان و فعالان سیاسی و مدنی میهنم می خواهم که بیش از پیش در متن تحول جهانی قرار گیرند که اساس آن محکومیت اشغال و سرکوب و دفاع از حقوق فلسطینیان و جرم و جنایت دانستن اعمال زور از سوی رژیم صهیونیستی است.

از پروردگار مهربان می خواهم که به حرمت روزان و شبانی که در آن بسر می بریم گذر پرهزینه انسان امروز را از دنیای سرشار از بیداد، تبعیض، حق کشی، انسان ستیزی و شیء انگاری انسان به سوی جهانی که در آن همه انسانها و ملتها در سایه صلح و عدالت و برابری و امنیت برخوردار از زندگی خوب (به تمام معنی کلمه) باشند آسان و شتابان فرماید.

سیّد محمّد خاتمی

۱۶ فروردین ۱۴۰۳

۲۴ رمضان المبارک ۱۴۴۵

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی