هواشناسی بارش باران پیش بینی کرد/ اهالی این استان‌ها منتظر باشند

کدخبر: ۶۳۸۹۶۹
اقتصادنیوز: سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش در استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی هشدار داد.
هواشناسی بارش باران پیش بینی کرد/ اهالی این استان‌ها منتظر باشند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی‌رنگ با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی آورده است: از یکشنبه تا دوشنبه (۱۹ تا ۲۰ فروردین‌ماه) بارندگی شدید، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در نقاط مستعد تگرگ، در ارتفاعات بارش برف و احتمال وقوع بهمن در استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، طغیان رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، صاعقه، ریزش سنگ در نواحی کوهستانی، خسارت به سازه‌های موقت به‌ویژه چادرهای مسافرتی و خسارت به صنعت کشاورزی دور از انتظار نیست.

خبر مرتبط
هشدار هواشناسی / ورود موج بارشی جدید به کشور از فردا

اقتصادنیوز: از فردا شاهد آغاز بارش ها در بخش های وسیعی از استان های آذربایجان های شرقی ، غربی ، اردبیل ، کردستان ، زنجان ، گیلان و استان های مجاور این استان ها ( با شدت کمتر ) خواهیم بود.

به توصیه سازمان هواشناسی فاصله گرفتن از رودخانه‌ها و مسیل‌ها و عدم استقرار در مناطق مرتفع، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی، همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی هنگام سفر با خودرو، خودداری از چرای دام و عدم تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت به‌ویژه چادرهای مسافرتی، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها  و انتقال نهاده‌های کشاورزی به مکان‌های مسقف مد نظر قرار گیرد.

به گزارش ایسنا در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی