بارش باران و وزش باد شدید در این مناطق/ هشدار مهم هواشناسی صادر شد

کدخبر: ۶۳۹۱۲۲
اقتصادنیوز: سازمان هواشناسی اعلام‌کرد: از امروز (دوشنبه، ۲۰ فروردین‌ماه) تا پایان هفته، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت اغلب مناطق کشور را فرا می‌گیرد.
بارش باران و وزش باد شدید در این مناطق/ هشدار مهم هواشناسی  صادر شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ امروز (دوشنبه) در مناطقی از غرب، شمال غرب، بخش‌هایی از سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، برخی مناطق در شمال شرق و شرق کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوب غرب کشور، رگبار باران و گاهی رعد و برق رخ می‌دهد.

امروز همچنین در برخی مناطق نیمه شرقی کشور، وزش باد و احتمال خیزش گردوخاک پیش بینی می شود و سه‌شنبه این وضعیت در نوار غربی، شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی ادامه دارد.

چهارشنبه با تقویت سامانه بارشی در نیمه غربی و برخی مناطق مرکزی کشور، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود. شدت بارش چهارشنبه در استان‌های لرستان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، کرمانشاه، کردستان، جنوب آذربایجان غربی، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، همدان، زنجان، قزوین، البرز و ارتفاعات گیلان و مازندران خواهد بود.

پنجشنبه در شمال غرب، مناطقی از غرب دامنه های البرز، شمال شرق و سواحل دریای خزر، بارش باران و در ارتفاعات البرز بارش برف پیش بینی می‌شود. همچنین در برخی مناطق مرکزی و شرقی کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی، رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

پنجشنبه به‌ویژه در ساعت‌های بعد از ظهر در غالب مناطق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک رخ می‌دهد.

 روز چهارشنبه در نوار غربی کشور و پنجشنبه در سایر نقاط کشور به‌جز نوار شرقی و جنوب شرق کشور کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.

جمعه در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و شمال شرق، بارش باران و در ارتفاعات زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور رگبار پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود.

طی سه روز آینده دریای خزر مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی