ادعای جدید وزیر دفاع آمریکا علیه ایران

کدخبر: ۶۳۹۵۸۰
اقتصادنیوز: وزیر دفاع آمریکا مدعی شد: ما بر روی تضعیف تهدیدات ایران علیه دریانوردی تمرکز می‌کنیم.
ادعای جدید وزیر دفاع آمریکا علیه ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا روز سه‌شنبه و در یک جلسه استماع در کنگره گفت: دولت رئیس‌جمهور بایدن خواستار تخصیص ۶۰ میلیارد دلار برای کمک به شرکای‌مان از جمله اسرائیل، اوکراین و تایوان شده است.

خبر مرتبط
رایزنی مهم لوید آستین با وزیر جنگ اسرائیل درباره مذاکره با حماس

اقتصادنیوز: «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا امروز پنجشنبه با «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم اسرائیل درباره وضعیت نوار غزه تلفنی گفت‌وگو کرد.

آستین با ادعای اینکه اقدام حماس علیه رژیم صهیونیستی در تاریخ هفتم اکتبر «یک جنایت جنگی» بود، تصریح کرد: اگر اسرائیل می‌خواهد به نتیجه‌ای پایدار (در غزه) دست یابد، باید نیازهای بشردوستانه مردم فلسطین را فراهم کند.

وی که در جلسه کمیته نیروهای مسلح سنا صحبت می‌کرد، ادامه داد: ما از طریق هوا به غزه کمک می‌فرستیم و به دنبال ایجاد کریدوری دریایی برای ارسال کمک‌های بیشتر به غزه هستیم.

خبر مرتبط
بازگشت وزیر پرحاشیه به پنتاگون / لوید آستین به کار برگشت

اقتصادنیوز: پنتاگون اعلام کرد: «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا چندین روز پس از بستری شدن در بیمارستان به کار خود بازگشت.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه مدعی شد ایالات متحده شواهدی مبنی بر اینکه اسرائیل مرتکب نسل‌کشی در غزه شده است، ندارد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند.

رژیم صهیونیستی نیز به تلافی این حملات و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است که تاکنون بیش از ۳۳ هزار شهید برجا گذاشته است.

آستین همچنین با تاکید بر لزوم حمایت واشنگتن از کی‌یف عنوان کرد: ما باید به حمایت از اوکراین ادامه بدهیم چراکه نتیجه این درگیری تبعاتی جهانی در پی خواهد داشت و بر روی امنیت ملی ما نیز تأثیرگذار خواهد بود.

وزیر دفاع آمریکا همچنین «چین» را برجسته‌ترین تهدید علیه واشنگتن قلمداد کرد.

این مقام ارشد آمریکایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود مدعی شد: ما بر روی تضعیف تهدیدات ایران علیه دریانوردی تمرکز می‌کنیم. 

وی همچنین ادعا کرد  که «جاه‌طلبی‌های هسته‌ای»، «گروه‌های نیابتی» و «حمایت ایران از تروریسم» موجب تضعیف منطقه می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی