طالبان آب پاکی را روی دست مردم افغانستان ریخت

کدخبر: ۶۳۹۷۳۲
اقتصادنیوز: رئیس حکومت طالبان پس از اقامه نماز عید فطر در قندهار تاکید کرد حکومت کنونی افغانستان بر سر مسائل اسلامی معامله نخواهد کرد.
طالبان آب پاکی را روی دست مردم افغانستان ریخت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «هبت الله آخندزاده» رئیس حکومت طالبان در مسجد «عیدگاه» در قندهار با حضور هزاران نفر نماز عید فطر را اقامه کرد و اظهارداشت حکومت کنونی بر سر مسائل اسلامی معامله نخواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به اظهارات غربی‌ها درباره قانون اساسی افغانستان گفت کار برای وضع قوانین بر اساس شریعت اسلامی ادامه دارد.

هبت الله آخندزاده در ادامه تاکید کرد شما که بر دین باطل ایستاده‌اید چرا ما بر دین حق خود ایستادگی نکنیم

رئیس طالبان با اشاره به مخالفان و کشورهای غربی گفت شما می‌خواهید قوانین خود را بر ما تمیل کنید درحالی که به قوانین اسلامی احترام نمی‌گذارید.

وی در پیام مفصلی در آستانه عید فطر نیز با اختصاص یکی از محورهای سخنانش به فلسطین تاکید کرده بود: «قضیه فلسطین، قضیه تمام امت اسلامی می‌باشد، ما بار دیگر تجاوز و اشغالگری اسرائیل بر غزه را شدیداً محکوم می‌کنیم».

آخندزاده همچنین در این پیام گفته بود: «امارت اسلامی افغانستان در چارچوب خط مشی شرعی خویش، با همه روابط حسنه بر اساس احترام متقابل دارد و از همه طرف‌ها نیز می‌خواهد این نیت و اراده نیک امارت اسلامی را به دیده شک نبیند».

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی