خودروی یونیسف در غزه هدف گلوله جنگی قرار گرفت

کدخبر: ۶۳۹۸۷۴
اقتصادنیوز: یونیسف از هدف قرار گرفتن یکی از خودروهایش پیش از ورود به شمال نوار غزه خبر داد.
خودروی یونیسف در غزه هدف گلوله جنگی قرار گرفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) امروز با انتشار بیانیه‌ای در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» اعلام کرد که روز چهارشنبه یکی از خوروهای این نهاد زمانی که منتظر ورود به شمال نوار غزه بود، هدف اصابت یک گلوله جنگی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، یونیسف در ادامه بیانیه خود بدون ارائه جزئیات بیشتر اعلام کرد که در حال رایزنی با مسوولان اسرائیلی درباره این حمله است.

همچنین این نهاد سازمان ملل تاکید کرد: «فعالان حوزه انسانی هنوز در روند کمک‌رسانی‌ها با خطراتی روبه‌رو هستند و اگر مطابق قوانین بین‌المللی انسانی از حمایت برخوردار نشوند، کمک‌های بشردوستانه هرگز به دست افراد نیازمند نخواهد رسید، گرچه به دلیل از بین رفتن تمامی ملزومات زندگی عادی در نوار غزه، این امر بسیار ضرورت دارد.»

خبر مرتبط
یونیسف: وضعیت غزه «شوکه‌کننده» است

اقتصادنیوز: مدیر اجرایی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) میزان و حجم ویرانی ناشی از حملات رژیم صهیونیستی در نوار غزه را «شوکه‌کننده» ارزیابی کرد.

رژیم اشغالگر صهیونیستی کمک‌رسانی‌ به غزه از گذرگاه‌های زمینی را محدود کرده و در نتیجه آن کمک‌های غذایی، دارویی و سوخت بسیار اندک است و قحطی در حال گرفتن جان کودکان و سالمندان ساکن نوار غزه است.

پس از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به کاروان امدادگران موسسه خیریه «آشپزخانه مرکزی جهانی» نهادهای امدادرسانی که در غزه فعالیت دارند، به کارمندان خود درباره حملات این رژیم هشدار داده و نیز از رژیم صهیونیستی خواستند از جان نیروهای آنها حفاظت کند، اوایل آوریل جاری با وجود اینکه کاروان آشپزخانه مرکزی فعالیت‌های خود را با تل‌آویو هماهنگ کرده بود، هدف حمله قرار گرفت و هفت تن از امدادگران این موسسه جان خود را از دست دادند.

یونیسف در بیانیه‌های قبلی خود غزه را خطرناک‌ترین منطقه جهان که در آن کودکان زندگی می‌کنند، توصیف کرد.

این نهاد وابسته به سازمان ملل ضمن هشدار نسبت به پیامدهای جنگ غزه برای کودکان فلسطینی، بارها تکرار کرده که آنچه در غزه در حال وقوع است، جنگ علیه کودکان است و این جنگ باید متوقف شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی