روسیه مدعی شد: انگلیس در حال تقویت زرادخانه هسته‌ای است

کدخبر: ۶۳۹۹۶۰
اقتصادنیوز: مدیر بخش کنترل تسلیحات و عدم اشاعه وزارت خارجه روسیه گفت این احتمال وجود دارد که لندن پس از رسیدن به سقف اعلام شده ذخایر هسته‌ای خود، متوقف نشود.
روسیه مدعی شد: انگلیس در حال تقویت زرادخانه هسته‌ای است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ولادیمیر یرماکف» مدیر بخش کنترل تسلیحات و عدم اشاعه وزارت خارجه روسیه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری تاس گفت: انگلیس برنامه‌هایی را برای تقویت زرادخانه هسته‌ای خود اعلام کرد. اجرای عملی این طرح‌ها احتمالا در حال حاضر به سرعت در حال انجام است. همین‌طور، هیچ تضمینی وجود ندارد که انگلیسی‌ها پس از دستیابی به سقف اعلام شده متوقف شوند و دست از افزایش زرادخانه اتمی خود بردارند.

یرماکوف همچنین به تلاش‌های فعال لندن برای نوسازی قابلیت‌های هسته‌ای خود اشاره کرد و افزود: تلاش‌هایی فعالانه برای مدرن سازی و تقویت زیرساخت‌های نظامی انگلیس و توانمندسازی استقرار تسلیحات اتمی آمریکا در انگلیس صورت گرفته است. البته لندن اذهان عمومی را از این مساله منحرف کرده و کارزار پروپاگاندایی خود را به سمت تهدید هسته‌ای روسیه سوق داده است.

پیش از این، دفتر ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که این کشور بودجه بیشتری را برای توسعه انرژی هسته‌ای خود سرمایه گذاری و پتانسیل بازدارندگی هسته‌ای خود را تقویت خواهد کرد. در حال حاضر، لندن تنها یک جزء ضروری از سه گانه هسته‌ای، یعنی موشک‌های بالستیک زیردریایی را در اختیار دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    فوری/ حادثه برای بالگرد رئیسی + گزارش لحظه به لحظه