زخم زباله بر پیکر ساحل نیلگون قشم / حرکت خودجوش برای پاکسازی کلید خورد

کدخبر: ۶۳۹۹۷۰
اقتصادنیوز :گردشگران نوروزی، پس از تفرج و شنا در آب‌های ساحلی و استفاده از دیگر مواهبش، خراش زباله را بر چهره ساحل به یادگار می گذارند.
زخم زباله بر پیکر ساحل نیلگون قشم / حرکت خودجوش برای پاکسازی کلید خورد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، پراکندگی زباله در سواحل جزیره قشم که سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر داخلی و خارجی بوده به اعتقاد کارشناسان امر، ظلم مضاعف بر محیط و سیمای سواحل زیبای منطقه و صنعت گردشگری است.

گردشگران نوروزی، پس از تفرج و شنا در آب‌های ساحلی و استفاده از دیگر مواهبش، خراش زباله را بر چهره ساحل به یادگار می‌گذارند.

خبر مرتبط
زباله‌گرد، کیسه طلا و دلار 2 میلیاردی را به صاحبش بازگرداند/ امانت بود ، باید...

سوم فروردین ۱۴۰۳ در شهرستان الیگودرز استان لرستان اعضای یک خانواده وقتی به تهران سفر می‌کنند متوجه می‌شوند طلا و دلارهای‌شان که بیش از دو میلیارد تومان ارزش داشته، همراه ندارند. بنابراین سریع به الیگودرز برمی‌گردند تا داخل خانه‌شان را بررسی کنند، اما وقتی خانه را جست‌وجو می‌کنند متوجه می‌شوند طلا و دلارها در خانه نیست...

جمع‌آوری زباله‌ها و قرار دادن در محل‌های تعیین شده کار ساده‌ای است که می‌تواند کمک بزرگی به پاکی محیط زیست دریا باشد، ضمن اینکه خطرات رهاسازی زباله‌ها در طبیعت و ساحل با نفوذ به خاک و آب و آلوده کردن آنها به سلامت انسان برمی‌گردد.

پاکسازی سواحل جزیره قشم در یک حرکت خودجوش

پاکسازی سواحل گردشگرپذیر و زیبای جزیره قشم امروز جمعه ۲۴ فروردین در یک حرکت خودجوش از سوی دانش‌آموزان و جامعه محلی بزرگ‌ترین جزیره ایرانی خلیج‌فارس از وجود زباله و پسماندهای به جای مانده از حضور مسافران نوروزی انجام شد.

این مهم با همکاری اداره حفاظت محیط زیست، آموزش و پرورش و یک گروه ۲۰ نفره به نام ۱۸ بهشت در سواحل پارک زیتون تا پلاژ سیمین، ریگو، شیب دراز و اسکله کندالو انجام شد، شماری از دانش‌آموزان، قشموندان و دوستداران محیط زیست در این برنامه شرکت کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی