مبلغ پاداش تیم‌های لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ اعلام شد

کدخبر: ۶۴۰۲۵۱
اقتصادنیوز:‌FIVB هفت میلیون و ۴۴۰ هزار دلار پاداش برای لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ در نظر گرفته است که دو میلیون و ۳۰۰ هزار دلار جایزه برای هشت تیم برتر است.
مبلغ پاداش تیم‌های لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ اعلام شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران،‌ رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ از روز سه‌شنبه یکم خردادماه در کشور‌های برزیل و ترکیه آغاز می‌شود و دهم تیر ماه با معرفی تیم‌های برتر به پایان خواهد رسید. رقابت‌های گروه زنان نیز از روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت آغاز و تا یکشنبه سوم تیرماه پیگیری خواهد شد.

در مسابقات مرحله مقدماتی گروه مردان ۱۶ تیم ایران، ایتالیا، آرژانتین، صربستان، کوبا، ژاپن، برزیل، ترکیه، بلغارستان، هلند، آلمان، فرانسه، آمریکا، کانادا، لهستان و اسلوونی به مصاف یکدیگر خواهند رفت که هر تیم در هر هفته لیگ ملت‌ها در چهار مسابقه و در مجموع در ۱۲ دیدار به میدان می‌رود و نتایج در یک جدول درج خواهد شد.

خبر مرتبط
اسامی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی والیبال اعلام شد

موتا پائز سرمربی تیم ملی والیبال، اسامی نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی را اعلام کرد.

فدراسیون جهانی والیبال پاداش این رقابت‌ها در گروه مردان و زنان را یکسان درنظر گرفته است و به هشت تیم برتر هر گروه دو میلیون و ۳۰۰ هزار دلار پاداش به قرار زیر تعلق خواهد گرفت:

قهرمان: یک میلیون دلار

نایب قهرمان: ۵۰۰ هزار دلار

تیم سوم: ۳۰۰ هزار دلار

تیم چهارم: ۱۸۰ هزار دلار

تیم پنجم: ۱۳۰ هزار دلار

تیم ششم: ۸۵ هزار دلار

تیم هفتم: ۶۵ هزار دلار

تیم هشتم: ۴۰ هزار دلار

در دور مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال، هر تیم ۱۲ مسابقه خواهد داشت، فدراسیون جهانی والیبال برای دو تیم هر بازی نیز ۱۳ هزار و ۷۵۰ دلار پاداش درنظر گرفته است که تیم برنده ۹ هزار و پانصد دلار جایزه می‌گیرد و تیم بازنده نیز ۴ هزار و ۲۵۰ دلار پاداش خواهد گرفت.

بدین ترتیب در مجموع دور مقدماتی لیگ ملت‌ها که در هر گروه مردان و زنان ۹۶ مسابقه برگزار می‌شود، یک میلیون و ۳۲۰ هزار دلار پاداش پرداخت می‌شود.

همچنین ۱۰۰ هزار دلار به هشت بازیکن برتر لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ والیبال به عنوان پاداش از سوی فدراسیون جهانی پرداخت می‌‍شود که فهرست آن نیز به قرار زیر است:

ارزشمندترین بازیکن: ۳۰ هزار دلار

بهترین پاسور: ۱۰ هزار دلار

بهترین پشت‌خط زن: ۱۰ هزار دلار

بهترین دریافت کننده (دو بازیکن): هر نفر ۱۰ هزار دلار

بهترین مدافع میانی (دو بازیکن): هر نفر ۱۰ هزار دلار

بهترین لیبرو: ۱۰ هزار دلار

بدین ترتیب فدراسیون جهانی والیبال برای لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ در مجموع دو گروه مردان و زنان ۷ میلیون و ۴۴۰ هزار دلار جایزه و پاداش در نظر گرفته است که البته این مبالغ به فدراسیون‌های ملی تعلق می‌گیرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی