حماس: اسرائیل طرح کوچاندن فلسطینیان از منطقه را دنبال می‌کند

کدخبر: ۶۴۱۱۲۳
اقتصادنیوز: عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در لبنان اظهار داشت که اسرائیل طرح کوچاندن فلسطینیان از منطقه را دنبال می کند.
حماس: اسرائیل طرح کوچاندن فلسطینیان از منطقه را دنبال می‌کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «بسّام خلف» عضو دفتر سیاسی حماس در لبنان در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک با اشاره به تشدید اوضاع کرانه باختری، افزود، رژیم صهیونیستی طرح کوچاندن فلسطینیان از منطقه را دنبال می کنند و شهرک‌نشینان سعی دارند تحت حمایت شدید نظامیان صهیونیست، فلسطینیان را از سرزمین خود بیرون کنند.

خبر مرتبط
واکنش وزارت خارجه فلسطین به طرح کوچاندن اجباری مردم غزه

اقتصادنیوز: وزارت خارجه فلسطین به تصمیم رژیم صهیونیستی برای اشغال اراضی فلسطین به منظور اهداف استعمارگرایانه واکنش نشان داد.

وی از عدم برخورد جدی و فوری مسئولان فلسطینی با این مسئله ابراز تأسف و از موضع ضعیف آن‌ها در قبال حوادث کرانه باختری انتقاد کرد.

خلف همچنین گفت که حوادث کرانه باختری ارتباطی به ایران ندارد و دفاع از سرزمین، حق ملت فلسطین است.

وی درباره اوضاع غزه نیز ادامه داد که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دنبال طولانی‌کردن جنگ در غزه با هدف جلوگیری از سقوط کابینه افراطی خود است و در موضوع تبادل اسرا نیز مذاکرات را جدی نگرفته است.

این عضو حماس تصریح کرد که آمریکا به دلیل آنکه در جنگ علیه غزه مشارکت دارد، نمی‌تواند میانجی‌ بی‌طرفی باشد.

وی افزود: حماس پیشنهادات رژیم صهیونیستی در خصوص تبادل اسرا را رد کرد چرا که شامل برقراری آتش‌بس دائمی در غزه، بازگشت آوارگان به شمال غزه و آزادسازی اسرا در مرحله نخست نبود.

خلف درباره درخواست حماس نیز گفت که این جنبش خواستار آزادی ۳۰ فلسطینی دارای حبس ابد در ازای آزادی هر یک نظامی زن و آزادی ۵۰ اسیر در ازای آزادی هر یک نظامی دیگر است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی