مروری بر گذشته و حال یک رویداد

ممنوعیت تردد خودروها در خیابان‌های شلوغ تهران/ این محورها یکطرفه شد

کدخبر: ۶۴۲۰۷۷
اقتصادنیوز: خیابان های تهران حدود 50 سال پیش شاهد یک اتفاق جالب بودند و آن هم اعمال ممنوعیت برای تردد برخی از خودروها بود.
ممنوعیت تردد خودروها در خیابان‌های شلوغ تهران/ این محورها یکطرفه شد

به گزارش اقتصادنیوز، روزنامه اطلاعات در تاریخ دوم اردیبهشت سال 1354 مطلب جالب در صفحه نخست خود درباره اعمال محدودیت جدید ترافیکی در تهران منتشر کرد و نوشت: «حرکت اتومبیل در خیابان های شلوغ تهران ممنوع خواهد شد و تمامی خیابان های مرکزی تهران یکطرفه می شوند. شهردار تهران در جلسه دیشب انجمن شهر پایتخت گفت: برنامه یکطرفه کردن خیابان ها در محدوده کریمخان زند، سعدی و کاخ به تصویب رسیده است و قراردادی نیز برای نصب چند پل هوایی با بلژیکی ها بسته شده است. علاوه بر این در اکباتان، دروازه دولت و چند منطقه دیگر گذرگاه عابر پیاده ساخته خواهد شد.»

اطلاعات در ادامه این مطلب آورده است: «شهردار تهران افزود: در خیابان لاله زار به طور آزمایشی حرکت اتومبیل ممنوع می شود و اگر از این کار نتیجه مفید به دست آید، در دیگر خیابان های شلوغ تهران نیز مورد عمل قرار خواهد گرفت.»

این روزنامه در ادامه درباره تشدید مجازات رانندگان متخلف آورده است: «قانون تشدید مجازات رانندگان متخلف در دست تدوین است و به موجب مقررات این قانون اتومبیل راننده متخلف توقیف می شود.»

Capture-(2)

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید