خطر بزرگی که ایران و پاکستان را تهدید می‌کند از زبان وزیر کشور

کدخبر: ۶۴۲۲۹۱
اقتصادنیوز: وزیر کشور با اشاره به مذاکرات سازنده خود با همتای پاکستانی پیرامون همکاری‌های مرزی، امنیتی و مبارزه با قاچاق تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران و پاکستان برای مقابله با تروریسم افسارگسیخته در منطقه جدی هستند.
خطر بزرگی که ایران و پاکستان را تهدید می‌کند از زبان وزیر کشور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، احمد وحیدی امروز (دوشنبه) و پس از دیدار با سیدمحسن رضا نقوی وزیر کشور پاکستان در اسلام‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: امروز تروریسم افسارگسیخته یکی از اصلی‌ترین تهدیدات پیش روی منطقه است که به توسعه نا امنی در تمام منطقه منجر می‌شود.

وی اظهار داشت: با وزیر کشور پاکستان گفت‌وگوی سازنده‌ای حول تهدید تروریسم داشتیم و معتقدیم که هر ۲ کشور همسایه در مبارزه با تروریسم جدی هستند.

خبر مرتبط
احمد وحیدی: حجاب یک الزام است و نیازی به مجوز ندارد

اقتصادنیوز: وزیر کشور گفت: امر به معروف و نهی از منکر هم قانونی و هم شرعی است حجاب یک باید برای مؤمنین و یک الزام است، لذا نیازی به مجوز ندارد.

وحیدی تصریح کرد: درخصوص مسائل مرزی، کنترل و مراقبت بیشتر از نوار مشترک مرزی نیز تبادل نظر شد و طرفین برای همکاری گسترده‌تر توافق کردند.

وی با اشاره به بررسی چالش مهاجرین غیرقانونی، قاچاق مواد مخدر و کالا در این نشست، تاکید کرد: توافق شد تا گام‌های قوی برای کنترل این چالش‌ها و هماهنگی‌های هرچه بیشتر به ویژه در بحث قاچاق مواد مخدر و کالا برداشته شود.

وزیر کشور با اشاره به طرح موضوع هماهنگی ها در ایام اربعین حسینی که زوار پاکستانی به قصد عتبات عالیات در عراق از ایران عبور می‌کنند، گفت: هماهنگی بیشتری بین ۲ کشور نیاز است و قرار شد تا جلسه مشترک سه جانبه ایران، پاکستان و عراق در این زمینه برگزار شود.

وی افزود: درباره تبادل زندانیان ایرانی و پاکستانی در کشورهای یکدیگر، برگزاری کمیته‌های مشترک و نهایی سازی توافقات امنیتی که چارچوب آن مشخص است، تبادل نظر صورت گرفت و امیدوارم دستاوردهای مطلوبی در تمامی این موضوعات داشته باشیم.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی