خبر دلخراش سازمان ملل درباره آمار شهدای حمله اسرائیل به رفح

کدخبر: ۶۴۲۴۹۷
اقتصادنیوز: کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خبر داد که یشتر قربانیان حملات اخیر اسرائیل به شهر رفح در نوار غزه زنان و کودکان بوده‌اند.
خبر دلخراش سازمان ملل درباره آمار شهدای حمله اسرائیل به رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد بیشتر قربانیان حملات اخیر رژیم صهیونیستی به شهر رفح در نوار غزه زنان و کودکان بوده‌اند و در صورت تشدید حملات رژیم اشغالگر به این باریکه، خطر کشتار غیرنظامیان و آوارگی مضاعف فلسطینی‌ها افزایش می‌یابد.

خبر مرتبط
واکنش اسرائیلی‌ها به میانجی‌گری قطر/دوحه مانع حمله به رفح می‌شود؟

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه قطر گفت: برخی وزرای کابینه نتانیاهو (نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی) اظهاراتی منفی علیه نقش قطر داشتند.

در بیانیه این نهاد حقوق بشری آمده است: «فولکر تورک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل امروز مجموعه حملات اسرائیل علیه رفح در روزهای گذشته را محکوم کرد؛ حملاتی که بیشتر به کشته‌شدن زنان و کودکان منجر شده است. او بار دیگر نسبت به حمله‌ای تمام‌عیار علیه این منطقه هشدار داد، منطقه‌ای که ۱.۲ میلیون فلسطینی به‌اجبار به آن پناه آورده‌اند.»

بر اساس این بیانیه، چنین حمله‌ای تنها به کشتار بیشتر و آوارگی مضاعف منجر شده و جنایات بین‌المللی بیشتری به همراه خواهد داشت. بر اساس گزارش‌ها، در حملات رژیم صهیونیستی به رفح در ۱۹ و ۲۰ آوریل دست‌کم ۳۳ فلسطینی کشته شدند که ۲۲ تن از آن‌ها زن و کودک بودند.

خبر مرتبط
هشدار اردن نسبت به حمله اسرائیل به رفح

اقتصادنیوز: وزیر خارجه اردن درباره هرگونه حمله رژیم صهیونیستی به رفح در جنوب غزه به شدت هشدار داد.

تورک در این بیانیه گفت: «هر ۱۰ دقیقه یک کودک کشته یا مجروح می‌شود. آن‌ها بر اساس قوانین جنگی مصونیت دارند؛ اما در نهایت همین کودکان هستند که بهای این جنگ را پرداخت می‌کنند.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی