اختلافات علنی میان اعضای کابینه جنگ اسرائیل

کدخبر: ۶۴۳۰۹۰
سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یکی از اعضای کابینه جنگ تاکید کرد که نتانیاهو همچنان در حال مانع‌تراشی است و نمی‌خواهد به هیچ توافقی دست یابد.
اختلافات علنی میان اعضای کابینه جنگ اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سازمان پخش رژیم صهیونیستی جمعه شب فاش کرد که بی‌اعتمادی و اختلافات میان اعضای کابینه جنگ اسرائیل علنی شده است.

منبع مذکور اشاره کرد که بنی گانتس وزیر جنگ اسبق، «گادی آیزنکوت» عضو کنونی کابینه جنگ و یواو گالانت وزیر جنگ کنونی اسرائیل سه وزیر صهیونیستی هستند که مستقیما با هیأت مذاکره کننده رژیم صهیونیستی گفتگو می‌کنند.
این درحالی است که گروه مقاومت حماس به نقل از اعضای ارشد خود اعلام کرده است که حاضر نخواهد شد به هر قیمتی در موضوع تبادل اسرا به رژیم صهیونیستی باج دهد.

از سوی دیگر، رسانه‌های رژیم صهیونیستی جمعه شب اعلام کردند که مذاکرات برای مبادله اسرا با حماس به بن‌بست رسیده است.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد که کابینه جنگ ۱۲ روز است که درباره پرونده اسیران مقاومت در نوار غزه بحثی نکرده و مذاکرات و جنگ به بن بست رسیده است.

در همین رابطه پایگاه خبری واللا رژیم صهیونیستی هم گزارش داد که تصویر پیروزی کامل که بنیامین نتانیاهو وعده آن را داده بود، بین ساحل غزه و شهرک تخلیه شده المطله درهم شکست و پس از گذشت بیش از نیم سال از جنگ، کابینه رژیم صهیونیستی هنوز نتوانسته سیاست یا استراتژی مرحله بعد از جنگ را ارائه دهد.

بر اساس این گزارش، در چنین شرایطی، حماس ثابت و پابرجا مانده و دوباره به قدرت بازگشته و نتانیاهو به خاطر عدم فروپاشی ائتلاف خود، از اتخاذ تصمیم‌های سیاسی سخت خودداری می‌کند و همه را بلاتکلیف نگه داشته است.

همچنین روزنامه صهیونیستی معاریو نیزگزارش داد که نتانیاهو، بنی گانتس وزیر جنگ اسبق، یوآو گالانت وزیر جنگ کنونی و هرتزی هالیوی رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی اوضاع را پیچیده کردند و هیچ نگرش راهبردی برای نابودی حماس و حزب الله که شهرک‌های صهیونیستی در شمال را هدف قرار می‌دهد، ندارند اما خط پایان این اوضاع پیچیده و درهم همچنان دور است زیرا ایران وارد معادله شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی