غزه روی 7500 تن مهمات منفجر نشده+بیانیه سازمان ملل

کدخبر: ۶۴۴۳۴۳
اقتصادنیوز: سازمان ملل متحد اعلام کرد همزمان با ادامه تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه حدود هفت هزار و 500 تُن مُهمات منفجر نشده در سراسر این باریکه از خاک فلسطین وجود دارد.
غزه روی 7500 تن مهمات منفجر نشده+بیانیه سازمان ملل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مرکز امور مین زدایی سازمان ملل با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که همزمان با ادامه تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه حدود ۷۵۰۰ تن مهمات منفجر نشده در سراسر این باریکه از خاک فلسطین وجود دارد و پاکسازی آن، به حدود ۱۴ سال زمان نیاز دارد.

این مرکز در این بیانیه، خواستار کمک جامعه جهانی برای پاکسازی بقایای مهمات ناشی از جنگ در نوار غزه با هدف کاهش خطرات علیه غیر نظامیان و تیم های امدادرسان در این منطقه شد.

تیم ارزیابی سازمان ملل ماه آوریل گذشته پس از خروج نظامیان اشغالگر صهیونیست از شهر خان یونس در جنوب نوار غزه اعلام کرد: خیابان ها و مکان‌های عمومی این شهر مملو از مهمات منفجر نشده است. همچنین بمب هایی با وزن حدود ۵۰۰ کیلوگرم در تقاطع های اصلی و مدارس این شهر یافت شده است.

سازمان ملل اعلام کرد به تلاش هایش برای پاکسازی و تأمین امنیت مناطق مذکور و فراهم کردن زمینه بازگشت اهالی به منطقه خان یونس ادامه خواهد داد.

پس از گذشت بیش از ۲۰۰ روز جنگ رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان نوار غزه و ناکامی این رژیم در تحقق اهداف اعلامی خود، اکنون این جنگ به مهمترین عامل تشدید تنش بین سران رژیم اشغالگر تبدیل شده و در حالی که نتانیاهو و متحدانش خواهان تداوم جنگ هستند، مخالفان آنها بر آتش بس و آزادی اسرای صهیونیست تاکید دارند. بسیاری از کارشناسان، هدف نتانیاهو از اصرار بر تداوم جنگ را، حفظ حیات سیاسی و فرار از تعقیب قضائی خود می دانند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی