اسرائیل مانع خروج بیماران از غزه شد

کدخبر: ۶۴۵۲۷۰
اقتصادنیوز: وزارت بهداشت فلسطین با اشاره به اوضاع فاجعه‌بار در غزه و تعطیلی گذرگاه رفح اعلام کرد که نیروهای اشغالگر مانع سفر مجروحان و بیماران به خارج از غزه برای درمان شدند.
اسرائیل مانع خروج بیماران از غزه شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که فعالیت در گذرگاه رفح در نتیجه سیطره نیروهای اشغالگر اسرائیلی متوقف شده است.

این وزارت تاکید کرد: نیروهای اشغالگر مانع سفر مجروحان و بیماران و همراهان آن‌ها برای درمان خارج از غزه شدند. بستن گذرگاه رفح مانع ورود کامیون‌های حامل دارو و تجهیزات پزشکی و سوخت لازم برای بیمارستان‌ها شد. رژیم اشغالگر با نابودی زیرساخت‌های بهداشتی نوار غزه را به ویرانه تبدیل کرد.

از سوی دیگر، دفتر اطلاع‌رسانی دولتی فلسطین در غزه تاکید کرد: آنچه در شرق رفح رخ می‌دهد فاجعه‌ای انسانی به‌دنبال خواهد داشت که به تمام استان های غزه نیز سرایت خواهد کرد.

این دفتر اعلام کرد: از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که برای توقف تجاوزها به غزه فورا وارد عمل شود. یورش اشغالگران و بستن گذرگاه‌های رفح و کرم ابوسالم و توقف ورود کمک‌های انسانی به غزه را محکوم می‌کنیم.

دفتر اطلاع‌رسانی فلسطین خاطرنشان کرد که مسئولیت این تجاوزها با دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

پیش از این صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) نیز اعلام کرد حمله نظامی به رفح ارسال کمک‌ها به ساکنان غزه را بسیار پیچیده خواهد کرد.

 سازمان یونیسف هشدار داد که اگر گذرگاه رفح برای مدت طولانی بسته شود، به سختی می‌توان مانع قحطی در نوار غزه شد.

پیشتر صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) درباره وقوع فاجعه برای بیش از ۶۰۰ هزار کودک فلسطینی در صورت حمله رژیم صهیونیستی به رفح هشدار داده بود.

رسانه‌های عبری بامداد امروز (سه‌شنبه) اعلام کردند ارتش رژیم صهیونیستی عملیات نظامی خود را در بخش شرقی شهر رفح آغاز کرده و جنگنده‌های این رژیم حملات هوایی شدیدی را علیه این منطقه انجام داده‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه اعلام کرده بود که حتی در صورت حصول توافق آتش‌بس با حماس، باز هم حمله به رفح انجام خواهد شد. رژیم صهیونیستی در حالی به رفح حمله کرد که حماس دوشنبه با توافقنامه پیشنهادی مصر و قطر برای برقراری آتش‌بس و تبادل اسرا موافقت کرده بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی