کاخ سفید مدعی شد؛ اسرائیل به ما اطمینان داد که عملیات رفح محدود است

کدخبر: ۶۴۵۳۰۷
اقتصادنیوز: هماهنگ کننده امور راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا مدعی شد: اسرائیل به آمریکا اطمینان داد که عملیات رفح محدود است.
کاخ سفید مدعی شد؛ اسرائیل به ما اطمینان داد که عملیات رفح محدود است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «جان کربی» هماهنگ کننده امور راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا امروز سه شنبه در مصاحبه ای ادعا کرد: اسرائیل به آمریکا اطمینان داد که عملیات رفح محدود است؛ البته واشنگتن همچنان با تهاجم تمام عیار مخالف است.

خبر مرتبط
اعلام موضع کاخ سفید درباره پذیرفتن آتش بس ازسوی حماس

اقتصادنیوز: هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا از حمله زمینی به رفح بدون درنظر گرفتن غیرنظامیان حمایت نمی کند.

هماهنگ کننده امور راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا با طرح ادعایی عوام فریبانه ادامه داد: ما در تلاشیم تا از انتقال بدون مانع کمک های بشردوستانه به غزه اطمینان حاصل کنیم.

این مقام کاخ سفید افزود: مذاکرات بار دیگر در قاهره آغاز خواهد شد و دو طرف باید اختلافات باقیمانده بین خود را کاهش دهند. نسبت به توانایی برای حل اختلافات میان حماس و اسرائیل در دور کنونی مذاکرات در مصر خوشبین هستم. دلیل اینکه من به احتمال کاهش اختلاف بین دو طرف خوشبین هستم این است که برگه مذاکرات اکنون در آنجا وجود دارد.

خبر مرتبط
درخواست مهم لبنان درباره رفح

اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه لبنان خواستار اقدام فوری جامعه جهانی و کشورهای تأثیرگذار برای توقف جنایت‌های اسرائیل شد.

وی اضافه کرد: ما امیدواریم که به زودی توافقی حاصل شود. نمی توانم چارچوب زمانی دستیابی به توافق نهایی را پیش بینی کنم، اما امیدوارم به زودی این اتفاق بیفتد.

«جان کربی» گفت: دیدگاه ما درباره غزه ثابت است و از عملیات نظامی بزرگ در غزه حمایت نمی کنیم؛ اوضاع را هم از نزدیک زیر نظر داریم. ما معتقدیم که متن اصلاح شده توافق نشان می‌ دهد که شکاف‌ های باقیمانده قطعا می‌ توانند پر شوند.

هماهنگ کننده امور راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا افزود: ما می خواهیم گذرگاه های رفح و کرم شالوم را اسرع وقت بازگشایی شوند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی