زلنسکی دست کمک دراز کرد

کدخبر: ۶۴۵۸۸۹
زلنسکی گفت: ما در امتداد مرزها و خط مقدم جنگ برای ناکام کردن اهداف تهاجمی روسیه، اشغالگر را نابود خواهیم کرد.
زلنسکی دست کمک دراز کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین جمعه اعلام کرد که «درگیری‌های سنگینی» در تمام خط مقدم جنگ با روسیه جریان دارد.

وی بار دیگر خواستار دریافت کمک‌های خارجی شد و افزود: مهم این است که شرکایمان با ارائه بموقع کمک‌ها از سربازان ما حمایت کنند.

خبر مرتبط
زلنسکی ترور شد؟

اقتصادنیوز: سرویس امنیت اوکراین مدعی شد که طرح سرویس امنیت فدرال روسیه برای ترور رییس‌جمهور این کشور را خنثی کرده است.

روسیه روز جمعه یک حمله ناگهانی زمینی را به منطقه خارکیف در شمال شرق اوکراین انجام داد. به گفته زلنسکی، اوکراین نیروهای کمکی را به منطقه خارکیف اعزام کرده و با پهپاد و توپخانه به حملات روسیه پاسخ داده است.

در همین حال، زلنسکی جمعه «سرهی رود» رئیس یگان حفاظت شخصی خود را پس از بازداشت ۲ تن از مقامات ارشد این یگان به اتهام توطئه ترور برکنار کرد. رود از سال ۲۰۱۹ تیم امنیتی رئیس جمهور را رهبری می‌کند.

خبر مرتبط
خبر فوری از حمله ارتش روسیه به زرادخانه مهمات اوکراین

اقتصاد نیوز : یک مقام ارشد ارتش روسیه از حمله به یک زرادخانه مهمات ارتش اوکراین خبر داد.

در فرمان زلنسکی هیچ دلیلی برای برکناری وی ذکر نشده است. اداره گارد ایالتی (UDO) نه تنها مسوول امنیت رئیس جمهور، بلکه سایر چهره‌های کلیدی در اوکراین و خانواده‌های آنها است.

زلنسکی در ماه‌های اخیر بارها از توطئه‌های مکرر روسیه برای ترور خود صحبت کرده است. آخرین اتهامات مطرح شده در دولت اوکراین متوجه کایریلو بودانوف، رئیس اطلاعات نظامی و واسیل مالیوک، رئیس سرویس امنیت دولت اوکراین بوده است.

به گفته سازمان امنیت اوکراین، افراد نزدیک به محافظ رئیس جمهور قرار بود او را ربوده و به قتل برسانند. البته هیچ مدرکی مبنی بر اینکه سرهی رود، ۴۷ ساله، ارتباطی با این اتهامات داشته باشد، وجود ندارد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی