هشدار سیل در مازندران/ در حاشیه رودخانه‌ها نمانید

کدخبر: ۶۴۶۳۸۱
سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی، بر احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها تاکید کرد.
هشدار سیل در مازندران/ در حاشیه رودخانه‌ها نمانید

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، هواشناسی مازندران روز یکشنبه با صدور هشدار سطح نارنجی با اشاره به ورود سامانه ناپایدار جوی، زمان فعالیت این سامانه را از امروز دوشنبه تا صبح روز سه شنبه هفته جاری اعلام و منطقه اثر این سامانه جدید را همراه با کاهش دما و وزش باد به نسبت شدید در مناطق مختلف استان و رگبار باران، رعد و برق و احتمال تگرگ در ارتفاعات به ویژه در ارتفاعات غربی اعلام و پیش بینی کرد که شرایط جوی مازندران در طی این مدت با رگبار باران، وزش باد به نسبت شدید، کاهش دما، رعد و برق و با احتمال تگرگ همراه باشد.
هواشناسی مازندران، کاهش دید، صاعقه، لغزندگی، ریزش سنگ و اختلال تردد در جاده ها و محورهای کوهستانی، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها را اثر مخاطره این سامانه ناپایدار جوی ذکرکرد و نسبت به بروز این پیامدهای منفی در طی مدت یاد شده هشدار داد.
هواشناسی مازندران در اخطاریه سطح نارنجی، به شهروندان توصیه کرد علاوه بر انجام اقدامات پیشگیرانه، خودداری از چرای دام در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع و همچنین خودداری از فعالیت های کوهنوردی، از اسکان یافتن در حاشیه رودخانه‌ها، بستر مسیل‌ها و مناطق مرتفع در طی این مدت خودداری کنند.

براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی امروز مازندران ابری همراه با کاهش دما و وزش باد و از اواخر شب با افزایش ابر، وزش باد به نسبت شدید و در ارتفاعات غربی استان با رگبار و رعد و برق پراکنده و در روز دوشنبه نیز در ارتفاعات غربی و مرکزی استان ابری و مه‌آلود، کاهش دما به تدریج همراه با رگبار باران، وزش باد و رعد و برق و در سایر مناطق استان نیز نیمه ابری همراه با کاهش دما و از بعدازظهر ابری با رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد پیش بینی شده است.

آسمان مازندران در روز سه شنبه ابری همراه با رگبار پراکنده، وزش باد و کاهش دما، روز چهارشنبه نیمه ابری تا ابری گاهی با رگبار پراکنده و وزش باد، روز پنجشنبه نیمه ابری تا ابری به ویژه در غرب استان با رگبار پراکنده و وزش باد و در روز جمعه نیز ابری، در ارتفاعات مه‌آلود، به تدریج از سمت غرب استان همراه با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود.
داده های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی نشان می دهد که گلوگاه با ثبت دمای ۲۸.۴ و رینه لاریجان با ۱۹.۶ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرم ترین و خنک ترین متاطق مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.
دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران نیز دیروز در گرم ترین ساعت به ۳۴ درجه سانتی گراد بالای صفر رسید که این میزان در مقایسه با روز گذشته بیش از ۶ درجه افزایش نشان می دهد. وضعیت دریای خزر در روز جاری نیز با موج کوتاه و از اواخر شب مواج پیش بینی شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی