پروژه خط ۹ مترو تهران‌ آغاز به کار کرد

کدخبر: ۶۴۷۰۱۰
اقتصادنیوز: با حضور شهردار تهران و معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، عملیات اجرایی پروژه خط ۹ مترو تهران‌ آغاز شد.
پروژه خط ۹ مترو تهران‌ آغاز به کار کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، عصر امروز در قالب یکصدوبیست و یکمین پویش امید و افتخار با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، مسعود درستی مدیر عامل شرکت مترو تهران، محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، عملیات اجرایی پروژه خط 9 مترو تهران آغاز شد.

محسن هرمزی؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این مراسم، اظهار کرد:‌ امسال با کمک مترو تهران خط 9 را آغاز خواهیم کرد و در دو هفته آینده شاهد آغاز ساخت خط 11 خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه برنامه توسعه مترو تهران با 500 کیلومتر مسیر و 330 ایستگاه طراحی شده است افزود: روش تامین مالی در خطوط جدید متفاوت است. پیرامون روش تامین مالی در خطوط 8، 10 و 9 مسیر تازه‌ای را پیش خواهیم برد و به صورت مشخص با پیمانکار چینی تامین مالی انجام می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: در 32 ماه گذشته، 49 کیلومتر به مسیر مترو تهران اضافه شده همچنین 18 ایستگاه مترو نیز ساخته و به بهره‌برداری رسیده است

هرمزی در ارتباط با تامین واگن افزود: بجز قرارداد 791 واگن، قرارداد 113 قطار ملی را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم و دو رام قطر از قطار ملی در سال جاری تحویل خواهد شد.

خط 9 مترو تهران با بیش از 52 کیلومتر تونل مترو، 37 ایستگاه، عبور از 10 منطقه شهرداری تهران، عبور از شریان‌ها و مراکز اصلی شهر تهران و 12 ایستگاه تبادلی با سایر خطوط طراحی شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی